جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیل گیتس

رابطه پنهانی؛ راز جدایی بیل گیتس از مایکروسافت

02:23۰

جدایی بیل گیتس از هیات مدیره مایکروسافت ممکن است به دلیل فشاری باشد که از طرف سایر اعضای هیات مدیره به خاطر شایعاتی مبنی بر رابطه نامتعارف موسس مایکروسافت با یکی از کارمندان این شرکت وارد شده است.

به گزارش اسپات نیوز، پس از اینکه یکی از مهندسان مایکروسافت مدعی رابطه چند ساله بیل گیتس با یکی از کارمندان این شرکت شد، در سال ۲۰۱۹ شرکتی حقوقی از سوی هیات مدیره مایکروسافت استخدام شد تا در این باره تحقیق کند. در این بین، برخیاز اعضای هیات مدیره به این باور رسیدند که دیگر ماندن بیل گیتس در مایکروسافت به صلاح نیست. در آخر او خود پیش از اتمام تحقیقات از هیات مدیره استعفا داد.

مایکروسافت تحقیقات صورت گرفته درباره این موضوع را تصدیق می­کند. یکی از نمایندگان این شرکت در بیانیه­ای گفت: «مایکروسافت در نیمه دوم ۲۰۱۹ نگران بود که بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ با یکی از کارمندان این شرکت رابطه نزدیک برقرار کرده باشد. کمیته‌ای در هیئت مدیره این موضوع را با کمک یک شرکت حقوقی مستقل برعهده گرفت تا تحقیقات مفصلی در این باره انجام دهد. مایکروسافت در طول تحقیقات از کارمندی که این مسئله را مطرح کرده بود به خوبی حمایت کرد.»

بیل گیتس همچنان به این خبر عکس­العملی نشان نداده است اما نماینده او تایید کرد که این رابطه حدود ۲۰ سال پیش وجود داشته و دوستانه به پایان رسیده است.وی افزود: «تصمیم به کناره‌گیری از هیات مدیره هیچ ارتباطی به این اتفاق ندارد. در واقع، او تمایل داشت زمان بیشتری را صرف فعالیت‌های بشردوستانه‌ای کند که از چند سال پیش آن‌ها را آغاز کرده بود.»

گیتس در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ از هیات مدیره مایکروسافت کناره­گیری کرد. بر اساس بیانیه­ای که در آن زمان منتشر شده بود، گیتس قصد داشت فرصت بیشتری برای تمرکز روی موضوعات بشردوستانه چون بهداشت جهانی، توسعه، آموزش  و تغییرات اقلیمی در اختیار داشته باشد.

بیل و همسرش ملیندا چندی پیش پایان زندگی مشترکشان پس از ۲۷ سال را اعلام کردند. آن­ها در بیانیه­ای نوشتند: «دیگر باور نداریم که در مرحله بعدی زندگی‌مان می‌توانیم به عنوان یک زوج در کنار هم رشد کنیم.» ملیندا گیتس در درخواست طلاق خود ذکر کرده بود که ازدواج آن­ها به شکل جبران­ناپذیری از بین رفته بود.

وال استریت ژورنال در تاریخ ۱۹ اردیبهشت گفت: «ملیندا از سال ۲۰۱۹ با چند وکیل دیدار کرده بود و برای این طلاق برنامه‌ریزی می‌کرد.» این گزارش ادعا می­کرد که قسمتی از تصمیم ملیندا برای جدایی از بیل، به خاطر رابطه همسرش با «جفری اپستین» بوده است. نشریه نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۹ مدعی این شد که بیل گیتس از سال ۲۰۱۱ بارها با اپستین ملاقات کرده است؛ اما گیتس هرگونه رابطه دوستانه یا تجاری با اپستین ر تکذیب کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12281

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com