جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش سفته

فروش سفته و برات از مرز ۸۳ میلیارد گذشت!

01:53۰

بانک مرکزی اعلام کرد با افزایش ۲۹.۳ درصدی، سال گذشته بالغ بر ۸۳ میلیارد سفته و برات در کشور و ۸۷۰ میلیون آن‌ها در تهران فروخته شده است.

به گزارش اسپات نیوز، ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سفته و برات در اسفند ماه سال گذشته در شهر تهران که در مقایسه با بهمن‌ماه فروخته شده، به ترتیب ۴.۸ و ۸۶.۹ درصد افزایش یافت.

طی بررسی‌های به عمل آمده، سال ۹۹بالغ بر ۸۳ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۲۹.۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

اسفندماه سال ۹۹ شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات برگشت خورده به ترتیب به اعداد ۱۲۰.۹ و ۱۵۹.۶ رسـید که نسبت به ۱۰۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۲۹ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد است در مقایسه با ماه قبل هر دو شاخص ذکر شده به ترتیب ۱۰.۴ و ۱۲۳.۸ درصد افزایش داشت.

همچنین، شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در اسفند سال گذشته نیز به عدد ۱۳۲ رسید که این عدد شاخص  در اسفندماه  ۱۳۹۸ معادل ۱۰۶‌.۴ بوده است.

در سال ۹۹ معادل ۷۹۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی حدود  ۲۳۵ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان در شهر تهران برگشت خورد در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۸۲.۱ و ۱۰۶.۳ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل از لحاظ تعداد و مبلغ به ترتیب ۴.۶ و ۲۳‌.۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

پیش‌تر نیز شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در سال ۹۹ به عدد ۱۲۹.۴ رسید که عدد شاخص در سال ۹۸ معادل ۱۰۹.۸ بوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12314

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com