جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت خودرو

قیمت خودروهای مونتاژی کاهش یافت

02:07۰

نوسانات قیمت دلار باعث تجربه قیمت سینوسی برای خودروهای مونتاژی شد.

به گزارش اسپات نیوز، براساس ارزیابی‌های صورت گرفته طی یک هفته اخیر برخی خودروهای مونتاژی از یک سو رشد دو تا پنج میلیون تومانی در بازار داشتند و از سوی دیگر طعم افت ۳ تا ۷۰ میلیون تومانی را تجربه کرده­اند.

رصد بازار برخی از خودروهای مونتاژی بیانگر آن است که امروز این خودروها در رنج قیمتی متوسط ۳۰۵ تا ۸۷۰ میلیون تومان در بازار معامله شدند و خودروهای مونتاژی به سمت کاهش قیمت گرایش داشته­اند.

به گفته فعالان بازار خودرو، نوسان نرخ دلار یکی ااز دلایل اصلی افت قیمت خودروهای مونتاژی بازار شد.

قیمت هایما سینوسی شد

هایما، یکی از خودروهای چینی که تولید آن از آبان سال جاری متوقف شد، تز خودروهای لوکس چینی به شمار می­آید.

ایران خودرو دلیل توقف تولید این خودرو را عدم امکان ارسال قطعات منفصله مربوط به ایران اعلام کرد و این امر موجب شد تا تولید این خودرو متوقف شود.

براساس رصد بازار «هایما اس۵»اتومات در مدل ۹۹ طی روزهای اخیر با توجه به رنگ با قیمت ۶۶۰ میلیون تومان در بازار به فروش رسید که نسبت به هفته گذشته تغییر قیمت چندانی نداشته است.

«هایما اس۵» اتومات نیز در مدل ۹۹ طی روزهای اخیر با قیمت ۵۹۹ میلیون تومان در بازار معامله شد که با در مقایسه با هفته گذشته می‌توان گفت این خودرو افزایش قیمت دو میلیونی داشته است.

نزولی شدن قیمت نیومزدا ۳

اما مزدا ۳ جدید نیز در سال ۱۳۸۹ توسط گروه بهمن در ۲ نوع سدان و هاچبک عرضه شد. این خودرو تا سال ۱۳۹۸ ذیل خط تولید گروه بهمن قرار داشت. با وجود توقف تولید این خودرو، مدل کارنکرده آن قابل یافتن است..

براساس بررسی­های انجام شده در بازار، مزدا در همین هفته مدل سدان این خوردو با رنگ مشکی در بازار ۸۷۰ میلیون تومان و رنگ سفید آن با قیمت۸۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

با این شرایط می توان گفت رنگ سفید آن نسبت به هفته قبل کاهشی ۲۰ میلیونی داشته و رنگ مشکی نیز با افت ۱۵ میلیونی مواجهه بوده است.

افت قیمت پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ دیگر مونتاژی بازار که یک خودروی خانوادگی چندکاره، در کلاسSUVهای جمع و جور تلقی می­شود که توانسته از زمان ورود به بازار ایران طرفداران بسیاری را به خود جلب کند.

پژو ۲۰۰۸ در زمان ورود به بازار ایران قیمتی در حدود ۱۱۰ میلیون تومان داشت. اما در روزهای اخیر مدل ۱۳۹۹ این خودرو با رنگ سفید در بازار با قیمت ۸۳۰ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شده است که نسبت به هفته قبل کاهش قیمت۷۰میلیون تومانی داشته و رنگ مشکی این خودرو که هفته گذشته در بازار موجود نبود، این هفته با قیمت ۸۵۰ میلیون تومان معامله شد.

جک از دیگر خودروهای چینی موجود در بازار است که مدل شاسی بلند آن طرفداران بسیاری دارد.

روند صعودی – نزولی قیمت جک

مدل «جک جی۵» مدل ۹۹ که در رده‌های خودروهای سدان قرار دارد، در هفته سپری شدهرکورد افت قیمت را رد کرده و با قیمت ۳۰۵ میلیون تومان در بازار معامله شد و افتی ۳ میلیونی را تجربه کرد.

«جک اس۳» مدل ۹۹ نیز امروز در بازار ۴۵۰ میلیون تومان در بازار معامله شد و با رشد پنج میلیونی نسبت به هفته قبل مواجه شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12376

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com