جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محدودیت صرافی‌های دیجیتال را متوقف کنید!

01:57۰

جمعی از فعالان صنعت رمزارز و بلاکچین کشورطی تشکیل یک کارزار اینترنتی، نامه‌ای خطاب به رییس جمهور نوشتند و در آن خواستار جلوگیری از انسداد درگاه صرافی‌های رمزارز داخل کشور شده‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، بنابر اعلام منابع آگاه، مسدودسازی درگاه‌های بانکی صرافی‌های آنلاین از روز گذشته آغاز شد که حجم وسیعی از واکنش‌ها در سطح جامعه را به همراه داشت.

این برنامه اعتراضی در واکنش به نامه ریاست مجلس مبنی بر مسدودسازی درگاه پرداخت صرافی‌های رمزارز کشوری به راه افتاده که در صورت به عرصه عملیات رسیدن، می‌تواند سرمایه میلیون‌ها نفر به خطر بندازد.

در این نامه با اشاره به اینکه تبادل رمزارزها به شرط قبول مسئولیت خطرپذیری آن‌ها توسط طرفین معامله، هیچ گونه «منع قانونی ندارد» از بانک مرکزی درخواست شده که از اقدامات شتاب‌زده در راستای بستن درگاه‌های پرداخت صرافی‌ها جلوگیری به عمل آید.

در بخشی از نامه اشاره شده است: «ارزش روزانه تبادل رمزارزها در ایران با بیش از شش میلیون حساب کاربری فعال مستقیم و با واسطه، بین پنج تا ده هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که به صورت کاملا قانونی با رعایت مقررات مربوط به پولشویی و تحت نظر نهادهای ناظر مثل پلیس فتا اقدام می‌کنند.»

با این وجود، تهیه‌کنندگان نامه از رییس جمهور خواستار مهلتی حداقل سه ماهه هستند تاز زمان لازم برای اینکه که بتوان در این مدت کمیته‌ای برای نگارش یک آیین‌نامه اجرایی و ضابطه‌مند بر اساس دغدغه‌های بانک مرکزی تشکیل داد تا با این موضوع از خروج ارز از کشور در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» جلوگیری به عمل بیاید.

هدف تهیه‌کنندگان این نامه این است که با این کارزار بتوانند مانع تصمیمات عجولانه و قهری در حوزه‌ رمزارزها شده تا همچنان بتوان از این پتانسیل موجود برای ارزآوری و تولید سرمایه در داخل کشور استفاده کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12261

492 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com