جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نیسان وانت

 وانت نیسان به دست خریداران نمی­‌رسد

02:00۰

وانت نیسان توسط شرکت خودروسازی سایپا در حال پیش فروش است، اما به گفته خریداران این خودرو‌ها به مشتریان تحویل داده نمی‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، ماجرای همیشه در حال تکرار «بدعهدی خودروسازان»، موضوعی که تازگی ندارد و چند سالی است صنعت خودرو کشور را با مشکل مواجه کرده است. مدتی است که صنایع خودروسازی کشور با شاکی­های خود دست به گریبان­اند و این بار این بدعهدی به سراغ مشتریان وانت نیسان‌ها آمده است.

وانت نیسان توسط شرکت خودروسازی سایپا در حال پیش‌فروش است، اما به گفته خریداران، خودرویی به آنها تحویل داده نمی‌شود. شواهد حاکی از آن است این مشکلات از زمانی بوجود آمده­اند که سازمان حفاظت از محیط زیست قانون استفاده از استاندارد یورو پنج را برای خودرو‌ها در نظر گرفت، خودروسازان و مشتریان را با یکدیگر درگیر کرد.

نیسان وانت دیگر تولید نمی­‌شود

سال گذشته بهزاد اشجعی، یکی از فعالان محیط زیست با اشاره به اینکه قرار است خودرو نیسان از رده خارج شود، گفت: «طی تصمیمات انجام شده قرار است خودرو نیسان از رده خارج شود و اکنون خودرو‌هایی که تولید می‌شود آخرین سری از این محصول خواهد بود.»

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نیسان‌های تک‌سوزی که هم اکنون ثبت‌نام می‌شوند مشخص نیست که پلاک شوند یا نه؟ گفت: «تمام تولیدات خودروسازی‌ها تا پایان سال پلاک خواهد شد و بعد از آن تولیدات متوقف خواهد شد.»

چرا نیسان وانت‌­ها شماره‌­گذاری نمی‌­شوند؟

مجید باقری، قائم‌مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم تحویل نیسان دیزل به مشتریان گفت: «مشکل نیسان دیزل با خودروهای دیگر متفاوت است، خودرو نیسان دیزل یک ضابطه جدید از سوی ستاد مصرف سوخت تعیین شده است، مبنی بر اینکه بابت هر تولید باید یک گواهی اسقاط داشته باشیم.»

وی پس از فروش با اشاره به اینکه هم اکنون چهار هزار خودرو نیسان در پارکینگ سایپا موجود است، ادامه داد: اکنون در حال پیگیری این موضوع هستیم و در آینده ای نزدیک شماره‌گذاری این خودروها شروع می‌شود.

یک منبع آگاه حوزه محیط زیست نیز در خصوص علت عدم شماره‌گذاری خودروهای نیسان دیزل، گفت: سال پیش مجوزی برای شماره‌گذاری خودروهای نیسان گرفتند که اعتبار آن تا آخر سال بود و بعد از آن این مجوز تمام شد و قرار شده است که امسال این خودرو را با موتور جدید تولید کنند که هنوز تاییدیه آن صادر نشده است..

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12375

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com