جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

گرانی روغن

گرانی مجدد روغن کلید خورد

01:47۰

با این وجود که طی چند روز گذشته هیچ مقام مسئولی برای صحبت در خصوص افزایش قیمت روغن حاضر نشد، این افزایش قیمت در سامانه ۱۲۴ اعلام و به طور رسمی در بازار اعمال شد.

به گزارش اسپات نیوز، نامه یکی از تولیدکنندگان روغن به بورس کالا نشانگر این بود که روغن مایع ۳۵ و روغن جامد ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته­اند اما هیچ­کدام از مسئولین در صحنه­ توضیح حاضر نشدند؛ بنابراین دلایل این افزایش قیمت بر همه پوشیده است.

اکنون با وجود سکوت مسئولان، این افزایش قیمت در سامانه ۱۲۴ که مبنای بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) سازمان حمایت و اتحادیه‌­های صنفی است نیز اعمال شده است. این در شرایطی ست که در روزهای گذشته مسئولان به ویژه در وزارت صمت که مسئول قیمت‌گذاری هستند، از اعلام و توضیح در این رابطه پرهیز کردند که این مسئله می‌تواند موجب سرگردانی شهروندان شود.

بنابراین، با افزایش ۳۵ درصدی قیمت روغن مایع، قیمت مصوب هر بطری روغن مایع سرخ­کردنی ۸۱۰ گرمی از ۹۶۵۰ تومان به حدود ۱۳ هزار تومان و روغن مایع آفتابگردان از ۹۹۰۰ تومان به حدود ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده است. همچنین با افزایش ۳۰ درصدی قیمت روغن جامد، قیمت مصوب روغن نیمه­جامد ۴.۵ کیلویی از ۵۱ هزار تومان به ۶۶ هزار و ۳۰۰ تومان و روغن نباتی ۱۶ کیلویی از ۱۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان به حدود ۲۳۳ هزار تومان و ۵۰۰ تومان رسیده­است.

وضعیتی مشابه نیز در بازار شکر و نان وجود دارد به طوری که قیمت­ها به طور رسمی در بازار افزایش نیافته­اند اما تا زمان تهیه این گزارش، مقام مسئولی درباره این قیمت­ها پاسخگو نیست. البته این نرخ در سامانه ۱۲۴ همچنان ثابت است و مشخص نیست که آیا ستاد تنظیم بازار مجوز افزایش قیمت را صادر کرده است یا خیر.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12421

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com