جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن کرونا

تور واکسن کرونا پیگرد قانونی دارد

02:00۱

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در رابطه با تبلیغ و اجرای تور‌های واکسن کرونا  گفت: فاقد وجاهت قانونی بوده و مطابق قانون با آن برخورد می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، به دنبال تبلیغ تور واکسن کرونا در فضای مجازی، در نامه‌ای تاکید کرد:  با توجه به شرایط رکود ناشی از شیوع کرونا در فعالیت‌های خدماتی مبتنی بر اقتصاد گردشگری از جمله مراکز اقامتی، پذیرایی و تفریحی و نیز دفاتر/ شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری، متاسفانه برخی از واحدهای گردشگری به انجام تبلیغات کاذب در برخی رسانه‌ها و همچنین در فضای مجازی به صورت غیرواقعی و اغواکننده تور با واکسن کرونا، اقامت در کلبه و ویلاهای غیرمجاز و … اقدام می‌کنند که ادامه این‌گونه فعالیت‌های کاذب و دروغین می‌تواند لطمه‌های جبران‌ناپذیری بر پیکره ضعیف صنعت گردشگری وارد کند.

برای آسیب ندیدن و حمایت از فعالان حوزه گردشگری و جلوگیری از اجرای اینگونه اقدامات تبلیغی دروغین، تنها دفاتر خدمات مسافری و گردشگری و دارندگان مجوز، صرفا مجاز به معرفی مراکز اقامتی دارای پروانه بهره‌برداری متبوع هستند و هرگونه اقدام مراکز غیرمجاز  در این معقوله فاقد وجاهت قانونی است.

علی رفیعی معاون گردشگری تهران، در بخشنامه‌ای خطاب به تمام تشکل‌های خطاب به تمام تشکل‌های گردشگری، اقامتی، پذیرایی، تفریحی و حمل و نقل در این استان تاکید کرد از هرگونه اقدام تبلیغی خارج از موارد مندرج در آیین‌نامه‌های موجود خودداری کنند.

معاون گردشگری تهران در این بخشنامه نوشت: دارندگان مجوز فعالیت در فضای مجازی صرفا مجاز به معرفی مراکز اقامتی دارای پروانه بهره‌برداری متبوع هستند و هرگونه تبلیغ مراکز غیرمجاز و استفاده از آن در برگزاری و اجرای تور فاقد وجاهت قانونی است و در صورت مشاهده طبق قانون و مقررات برخورد می‌شود.

همزمان با آغاز واکسیناسیون در برخی از کشورها در پاییز سال گذشته، تبلیغ تور واکسن کرونا انجام شد که آژانس‌های گردشگری آن را دروغین دانستند و همچنین وزارت بهداشت و وزارت فرهنگی، گردش‌گری و صنایع دستی فعالیت این تورهارا غیر مجاز اعلام کردند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12471

1 دیدگاه

  1. رها

    تور واکسن دیگه نو برشه!

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com