جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش مسکن

کاهش چشم‌گیر فایل‌های فروش در بازار مسکن

کمتر از یک دقیقه۰

بازار خرید و فروش ملک از افت نسبی فایل‌های فروش خبر می‌دهد. کمبود تعداد فایل‌های فروش، قدرت انتخاب را از متقاضیان خرید مسکن گرفته است.

به گزارش اسپات نیوز، به اعتقاد برخی واسطه‌های ملکی فعال در سطح شهر تهران، یکی از مهم‌ترین عوامل افت فایل‌های فروش مسکن ، هدایت فروشندگان به آگهی‌های مجازی مثل سایت دیوار به واسطه تعطیلی ۲ هفته‌ای بنگاه‌های معاملات ملکی در پیک چهارم شیوع‌کرونا بوده است.

علت مهمی که فعالان بازار خرید و فروش مسکن  به آن معتقدند، کاهش تقاضای خرید نیز به دلیل کاهش ریسک‌های اقتصادی و غیراقتصادی کاهش داشته اما تعداد فایل‌های فروش حتی برای تقاضای فعلی هم پایین است.

به اعتقاد مشاورین املاک معتقد‌اند امید به کاهش قیمت مسکن در بین تقاضای مصرفی نیز دومین عاملی است که باعث شده سطح انتظارات قیمتی در بین خریداران کاهش یابد و این موضوع برخی فروشندگان را که عجله‌ای برای فروش ندارند، از فروش ملک منصرف کرده است.

در نهایت عامل‌های گوناگون و از همه مهم‌تر دو عامل اصلی، واسطه‌های ملکی در پیک چهارم کرونا و هدایت آگهی‌ها به پلت‌فرم‌های مجازی، کاهش انتظارات تورمی و انصراف برخی فروشندگان از فروش باعث کاهش نسبی تعداد فایل‌ها شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12419

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com