جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازگشایی مدارس

امیدواری آقای وزیر به بازگشایی مدارس در مهرماه

03:18۰

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: حضوری برگزار کردن امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم به معنای حمایت از دانش آموزان و توجه به آینده آنان است.

به گزارش اسپات نیوز، وزیر آموزش و پرورش گفت: از آن جا که هیچ روش معتبری برای برگزاری آزمون های غیرحضوری نداریم و امتحانات دو پایه مذکور تأثیر مستقیمی بر انتخاب رشته تحصیلی و آینده دانش آموزان دارد، نیازمند شاخصی معتبر و عادلانه در این زمینه بودیم تا حقی از دانش آموزی ضایع نشود، لذا این موضوع بدون برگزاری آزمون حضوری محقق نمی شد.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه کنگره شهدای معلم و دانش آموز منطقه ۱۶ تهران، با آرزوی موفقیت برای دانش آموزان در امتحانات پایان سال، اظهار کرد: سال تحصیلی سختی را گذراندیم، قطعاً هیچ چیز جایگزین کلاس های حضوری و ارتباط چهره به چهره معلمان با دانش آموزان نمی شود، لذا امیدواریم با واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان، مدارس در سال تحصیلی آینده بازگشایی شود.

وزیر آموزش و پرورش حمایت از دانش آموزان و توجه به آینده آنان را از دلایل حضوری برگزار کردن امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم دانست و افزود: از آن جا که هیچ روش معتبری برای برگزاری آزمون های غیرحضوری نداریم و امتحانات دو پایه مذکور تأثیر مستقیمی بر انتخاب رشته تحصیلی و آینده دانش آموزان دارد، نیازمند شاخصی معتبر و عادلانه در این زمینه بودیم تا حقی از دانش آموزی ضایع نشود، لذا این موضوع بدون برگزاری آزمون حضوری محقق نمی شد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: در بحث رعایت مسائل بهداشتی، کاملاً تابع دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم و ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز برای برگزاری امتحانات حضوری به ما مجوز داده است. در پایه دوازدهم به واسطه این که، پایان یک دوره تحصیلی دوازده ساله است و برای اطمینان از تحقق اهداف دوره های تحصیلی، اعتبار مدرک تحصیلی و تأثیری که نمره نهایی دانش آموز در پذیرش در دانشگاه ها دارد، ما نیازمند برگزاری آزمون های معتبر هستیم.

وی از تلاش آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده، خبر داد و عنوان کرد: اگر در ابتدای شیوع ویرورس کرونا، همگان بر تعطیل شدن مدارس تأکید داشتند اما امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که به هر روش ممکنی باید مدارس بازگشایی شوند، زیرا مدرسه و معلم جایگزین ندارند و هیچ راه و روشی نمی تواند جایگزین نقش معلمان شود. امیدواریم با واکسیناسیون معلمان بتوانیم مدارس را در سال تحصیلی آینده باز گشایی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص اوقات فراغت دانش آموزان، خاطرنشان کرد: برای اوقات فراغت دانش آموزان بعد از پایان امتحانات خردادماه، برنامه هایی ارائه خواهد شد، این برنامه ها با شعار «هر دانش آموز یک مهارت» از طریق فضای مجازی و شبکه شاد، و با هدف «توسعه زمینه های مهارت آموزی» انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۲۰ هزار پایگاه اوقات فراغت را فعال کردیم که بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش آموز در آن پایگاه ها، شرکت کردند و امسال نیز تلاش می کنیم این آمار را افزایش دهیم.

عضو کابینه تدبیر و امید، در خصوص کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: همانند سال های قبل با پیش بینی آمار دانش آموزان، آمار معلمان مورد نیاز را استخراج کرده ایم، و با بهره گیری از سرباز معلمان، حق التدریس شاغل، بخشی از معلمان باز نشسته و … نیروی مورد نیاز را تأمین خواهیم کرد.

وی در مورد «مدرسه تلویزیونی ایران» گفت: مدرسه تلویزیونی ایران، یک ابتکار بسیار راهگشا بود و در شرایط دشواری به کمک آموزش و پرورش آمد و با پوشش گسترده ۹۷ درصدی امکان آموزش دانش آموزان محروم از آموزش های شبکه شاد و فاقد ابزارهای هوشمند را فراهم کرد. البته کسانی که پوشش آموزش های مجازی را داشتند می توانستند از آموزش های مدرسه تلویزیونی بهره مند شوند، بنابراین مدرسه تلویزیونی ایرانی گام خوبی برای استمرار آموزش ها در دوره کرونا بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12529

492 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com