جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت روز اوراق تسهیلات مسکن

شرایط دریافت ۲ وام مسکن از روی یک سند چگونه است؟

02:31۰

به گفته برخی روسای شعب بانکی، با وجود این که سقف وام بانکی بیش از ۱۴۰ میلیون تومان نیست، اما افرادی که قصد خرید چند خانه دارند، می‌توانند از تعداد وام‌های مسکن و وام‌های جعاله بیشتری بهره ببرند.

به گزارش اسپات نیوز، وام‌های مسکن به دو گروه کل تقسیم می‌شود. وام‌هایی که افراد با خرید اوراق تسهیلات مسکن و بدون نوبت دریافت می‌کنند و وام‌هایی که از محل صندوق پس‌انداز مسکن و با انتظار معمولا یکساله پرداخت می‌شود.

شرایط گرفتن وام‌های مسکن در نحوه پرداخت، زمان انتظار و سود بازپرداخت متفاوت است. هر دو گروه این وام‌ها با شرایط مختلف به زوج‌ها و انفرادی پرداخت می‌شود.

در حال حاضر مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله یا تعمیرات می‌شود.

این دسته از افراد برای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق حدود ۱۰ میلیون تومان می‌شود و با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق تسه به مبلغ ۴ میلیون تومان تهیه کنند، در مجموع باید ۱۴ میلیون تومان به صورت نقدی پرداخت کنند.

زوج‌های تهرانی طبق همین فرمول می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند.

بنابراین زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن حدود ۱۹ میلیون تومان است، همراه با ۴ میلیون تومان وام جعاله، پس در مجموع باید ۲۳ میلیون تومان پرداخت کنند.

البته وام مسکن در شهرهایی با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، ۸۰ میلیون تومان و سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

چگونه با یک سند ۲ وام مسکن بگیریم؟

همزمان با ارائه تسهیلات در بانک مسکن، بانک ملی هم تسهیلات خرید مسکن دریافت می‌کند. رئیس شعبه بانک مسکن در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان همزمان از تسهیلات بانک مسکن و بانک ملی برای خرید خانه استفاده کرد؟

می‌گوید: بانک‌ها معمولا قبول نمی‌کنند که راهن دوم باشند مگر برای کارمند خودشان. یعنی برای مثال وقتی شما از بانک مسکن وام می‌گیرید سندتان را به بانک مسکن می‌سپارید در این حالت معمولا بانک ملی قبول نمی‌کند که روی همان سند باز به شما وام دهد. چون در این حالت برای دریافت طلبش در الویت دوم قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12504

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com