جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قحطی شکر

قحطی شکر کلید خورد؛ اجتناب کارخانه‌ها از عرضه به بازار

01:11۰

پس از روغن، این بار شاهد سهمیه‌بندی عرضه شکر در فروشگاه‌ها هستیم، به‌طوری که به گفته رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی شیراز، کمبود شکر جدی است و عرضه شکر از کارخانه به بازار کم شده است.

به گزارش اسپات نیوز، مردم شهرهای تهران، مشهد و شیراز می‌گویند که شکر در این شهرها کم است و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به هر فرد تنها یک بسته شکر ۹۰۰ گرمی می‌دهد.

با جهش قیمت شکر، قند هم گران شد. با وجود این شهروندان تهرانی اعلام کرده‌اند که قفسه فروشگاه‌های زنجیره‌ای از قند و شکر خالی است. رئیس اتحادیه بنکداران شیراز گفت: قیمت قند هم تابع قیمت شکر است و وقتی قیمت شکر شش هزار و ۶۵۰ تومان باشد، قیمت قند حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین قیمت قند زمانی که شکر ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد، ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

چندی پیش هم محمدرضاحسینا،عضو اتاق بازرگانی مشهد گفته بود:« برخی فروشگاه‌ها در مشهد اعلام کردند که بیش از ۱۰ روز است که شکر به دستشان نرسیده است.»

عبدالله رزاق‌منش، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی شیراز با تائید کمبود شکر در بازار به تجارت‌نیوز گفت: گرانی و کمیابی شکر چند دلیل دارد. تعطیلی کارخانه‌ها به دلیل همه‌گیری کرونا، افزایش ۳۹ درصدی نرخ دستمزدها و افزایش ۳۱ درصدی کرایه حمل و نقل بر کمبود شکر در بازار موثر است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12514

491 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com