جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اینترنت اکسپلورر

تاریخ خداحافظی مایکروسافت با اینترنت اکسپلورر اعلام شد

01:41۰

مایکروسافت پس از گذشت بیش از ۲۵ سال همکاری سرانجام قصد دارد در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر را متوقف کرده و برای همیشه با این مرورگر خداحافظی کند.

به گزارش اسپات نیوز، تقریبا چندین سال است که کاربران زیادی از مرورگر وب قدیمی مایکروسافت استفاده­ای ندارند. به همین خاطر و البته به نفع مرورگر جدید «اِج»، مایکروسافت تاریخ خداحافظی با این مرورگر را به طور رسمی اعلام کرد.

بیش از یک ربع قرن، اینترنت اکسپلورر بخشی از ساختار اصلی ویندوز بوده است. اما از زمان معرفی مرورگر اج در سال ۲۰۱۵، مایکروسافت به آرامی توجه خود را از مرورگر قدیمی کم و کمتر کرده است. «شان لیندرسای» مدیر مایکروسافت اج تلقی می­کند.

«آینده اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰ مرورگر مایکروسافت اج خواهد بود. اپلیکیشن دسکتاپ اینترنت اکسپلورر ۱۱ بازنشسته می‌شود و در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ دیگر برای نسخه‌های خاصی از ویندوز ۱۰ پشتیبانی نمی‌شود.»

مایکروسافت از کاربرانی که هنوز از مرورگر اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده می‌‌کنند خواهش کرده است که تا پیش از اینکه پشتیبانی پایان یابد ، به مرورگر اج (یا هر مرورگر دیگری) منتقل شوند. با این وجود برخی از وب‌سایت‌ها هنوز به این مرورگر نیاز دارند، که مرورگر اج با استفاده از حالت «اینترنت اکسپلورر داخلی» از این دسته وب‌سایت‌ها نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین بسیاری از سازمان‌ها هنوز هم از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های قدیمی استفاده می‌کنند که با مرورگرهای مدرن سازگاری ندارد، بنابراین این حالت برای این دسته از وب‌سایت‌ها نیز مفید خواهد بود.

طبق گفته مایکروسافت، آن‌ها حداقل تا پایان سال ۲۰۲۹ از این حالت مایکروسافت اج پشتیبانی خواهند کرد و چندین سال دیگر به سازمان‌های و بخش‌های آی‌تی فرصت می‌دهد تا وب سایت خود را با مرورگرهای مدرن سازگار کنند.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12535

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com