جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید خانه تهرانپارس

قیمت خانه در محله تهرانپارس چه‌قدر است؟

01:57۰

شروع قیمت آپارتمان‌های نوساز محله تهرانپارس از متری ۳۰ الی ۳۵ میلیون تومان آغاز و تا متری ۶۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

تهرانپارس یکی از محله‌های تهران در منطقه ۴ و ۸ شهرداری این شهر است؛ این محله به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود و قیمت مسکن در قسمت شرقی این محله پایین‌تر از قسمت غربی آن است. تهرانپارس دارای ۴ فلکه، ۶۰ کوچه و ۱۱ خیابان بوده و واحدهای هر منطقه قیمتی متفاوت است.

یکی از کارشناسان مشاور املاکی فعال در تهرانپارس اظهار کرد: «قیمت مسکن در این محله برای واحدهای نوساز از متری ۳۰ الی ۳۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا متری ۶۰ میلیون تومان هم می‌رسد. امکانات ساختمان، متریال مورد استفاده در آن، طبقه، نور و… از عواملی است که در تعیین قیمت دقیق دخالت دارد. برای مثال واحدی ۱۲۰ متری و نوساز در تهرانپارس غربی متری ۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.»

وی در رابطه با قیمت مسکن واحدهای قدیمی گفت: «واحدهای قدیمی این محله نیز از متری ۲۵ میلیون تومان شروع می‌شود و سن بنا و سایر عوامل یادشده در قیمت این واحدها موثر است و نمی‌توان رقمی دقیق برای این واحدها مشخص کرد. مثلا یک خانه ۱۳۰ متری و ۱۰ ساله در بلوار اردیبهشت متری ۳۰میلیون تومان قیمت گذاشته شد؛ این در حالی است که قیمت یک واحد ۱۳۰ متری و ۵ ساله در فلکه سوم متری ۴۵ میلیون تومان قیمت خورد.»

این کارشناس مشاور املاک در پاسخ به این پرسش که قیمت‌ها در ماه‌های اخیر در این محله چه وضعیتی داشته توضیح داد: «قیمت مصالح ساختمانی افزایش داشته و به همین دلیل نمی‌توان گفت که قیمت‌ها کاهش می‌یابد؛ مسکن تنها در رکود قرار می‌گیرد و برای یک بازه زمانی قیمت‌ها کاهش می‌یابد که اکنون نیز چنین است؛ پس از پایان رکود قیمت مسکن دوباره به روال قبل بازخواهد گشت؛ چراکه مصالح نه تنها کاهش قیمت نداشته بلکه افزایش قیمت هم داشته است.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12547

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com