جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حقوق بازنشستگان

افزایش حقوق بازنشستگان شامل چه گروه‌هایی شد؟

02:00۳

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در اردیبهشت‌ماه دوباره افزایش یافت.

به گزارش اسپات نیوز، به نظر می‌رسد روز گذشته حقوق تمام بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شد و بنا بر این بود گروهی از بازنشستگان در اردیبهشت حقوق بیشتری دریافت کنند.

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید امسال مشمول دو نوع افزایش می‌شد، افزایش ۳۹ درصدی سالانه و ایجاد تناسب با حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در فروردین حداقل حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با داشتن همسر و دو فرزند را چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد؛ اما این مقدار افزایش حقوق برای بازنشستگان شوکه کننده و پایین­تر از حدی بود که انتظار داشتند.

همچنین احکام جدیدی که در فروردین صادر شد واضح نبود، ایرادات آن و اعتراضات شدید بازنشستگان موجب شد که در اولین روز واریزی‌ها در فروردین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی دستور بازبینی دهد.

نتیجه بازبینی نیز به این صورت شد که در محاسبه متناسب‌سازی برای کسانی که حداقل‌بگیر نیستند اشکالاتی به سبب ایراد در سیستم نرم‌افزاری به وجود آمده که باید اصلاح شوند. اما درباره حقوق‌ها قرار شد در اردیبهشت حقوق بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر افزایش یابد.

با تمام شدن فرایند واریز حقوق اردیبهشت بازنشستگان تامین اجتماعی، به نظر می‌رسد این افزایش حقوق لحاظ شده است. یعنی حقوق کسانی که حداقل‌بگیر نبوده‌اند افزایش یافته نه همه بازنشستگان. حداقل‌بگیران نیز همان حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را دریافت کرده‌اند.

با این که حقوق غیرحداقلی‌بگیران افزایش یافته اما همچنان برای بازنشستگان راضی کننده نبوده است. سوال آنها چنین است: چرا با اعمال دو افزایش حقوق ۳۹ درصدی سالانه و انجام متناسب‌سازی، حقوق‌ها به اندازه یک افزایش حقوق زیاد شده است؟

در واقع به گفته آنها اگر افزایش ۳۹ درصد سالانه روی حقوق‌ها اعمال می‌شد هم حداقل حقوق به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد، پس انجام متناسب سازی چه شد؟

اما اینطور که سازمان تامین اجتماعی نشان می­دهد، دیگر قرار نیست حقوق بازنشستگان افزایش یابد، یا لااقل تا زمانی که مصوبه یا دستور جدیدی صادر نشود حقوق‌ها در همین سطح باقی می‌ماند که احتمالا افزایش حقوق بعدی در دولت بعدی انجام می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12649

3 Comments

  1. لیلی

    تازه با افزایش شده ۴ میلیون، من نمیدونم این بنده خداها چجوری باید از پس خرج و مخارجاشون بربیان

  1. Niloofar

    حالا این افزایش حقوقه کجای زندگیشونو میگیره با این هزینه ها؟؟؟

  1. Sina

    افزایش حقوق ندن سنگین ترن

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com