جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جایگاه بیتکوین

خطر سقوط اعتبار بیت‌کوین در بازار رمزارزها

01:57۰

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم با اشاره به حباب در بازار رمزارزها، می‌گوید: اتریوم صدرنشینی را از آن خود می‌کند چون بیت‌کوین احتمالا به دلیل مصرف بالای انرژی، جایگاه فعلی خود را از دست می‌دهد.

به گزارش اسپات نیوز، بنیانگذار اتریون اشاره‌ای به زمان ترکیدن حباب بازار ارزهای دیجیتال نداشته و هیچ‌گونه پیش‌بینی نکرده است. اما می‌گوید این احتمال وجود دارد اتریوم بتواند در آینده از بیت‌کوین که محبوب‌ترین رمزارز بازار است، پیشی بگیرد و صدرنشین شود.

به عقیده‌ ویتالیک بوترین، موضوع مصرف انرژی اهمیت بالایی دارد و می‌تواند جایگاه فعلی بیت‌کوین را به خطر بیندازد،‌ مگر اینکه برای استخراج این کوین تغییراتی رخ دهد.

ویتالیک بوترین در مصاحبه با CNN، یادآوری کرد که بازار پیش از این نیز سه بار ترکیدن حباب رمزارزها را تجربه کرده است. انتشار توییت ایلان ماسک و ابراز نگرانی در مورد مصرف انرژی و ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی، به عنوان یکی از عوامل اصلی در کاهش قیمت اخیر بیت‌کوین در کنار برخی عوامل دیگر، مورد توجه فعالان بازار قرار دارد.

ویتالیک بوترین با تاکید بر این موضوع، گفت: موضوعات زیست محیطی اهمیت بالایی دارند و نگرانی در مورد چنین مسایلی می‌تواند در وضعیت و جایگاه فعلی بیت‌کوین در بازار رمزارزها تاثیرگذار باشد.

وی از مصرف بالای انرژی، به عنوان نقطه ضعفی اساسی و قابل توجه یاد کرد. اتریوم در حال انتقال از PoW به الگوریتم PoS است که کاهش چشمگیر مصرف انرژی را به‌دنبال دارد و براساس برآوردهای Nimbus این الگوریتم جدید می‌تواند تا ۹۹ به مصرف کارآمدتر انرژی در استخراج اتریوم کمک کند.

ویتالیک بوترین از روش انتقال اتریوم نیز گفت: این انتقال بسیار مهم و کارآمد است و استخراج اتریوم با این روش به جای مصرف کردن انرژی یک کشور، به صورت متوسط در حد یک روستا برق مصرف می‌کند.

بنیانگذار در پایان گفت: اگر بیت‌کوین بخواهد به فناوری‌های فعلی استخراج، پای‌بند باقی بماند، خطر بزرگی را پیش روی خود خواهد داشت.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12570

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com