جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قحطی مرغ

قحطی مرغ در ماه‌های آینده به مرحله هشدار رسید

01:33۰

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: هزینه تولید مرغ به دلیل افزایش هزینه مولفه‌های تولید بالا رفته است، اگر کنترل و نظارت درستی بر بازار نباشد شاهد کمبود مرغ در ماه‌های آینده خواهیم بود.

به گزارش اسپات نیوز، حبیب اسدالله نژاد، با بیان اینکه در حال حاضر بازار مرغ آرامش شکننده‌ای دارد، اظهار کرد: در برخی استان‌ها کمبود مرغ مشاهده شده است، زیرا جوجه ریزی در فروردین ماه به اندازه نیاز واقعی کشور انجام نشد. همچنین بعد از مصوبه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور که قیمت مرغ زنده را به ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان و مرغ گرم را به ۲۴ هزارو ۹۰۰ تومان افزایش دادند، مجددا مولفه های تولید هم توسط ستاد تنظیم بازار و وزارت راه افزایش یافت.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران در این‌باره ادامه داد: کرایه‌های حمل و نقل، ذرت و سویا، واکسن، ریزمغذی و دارو افزایش قیمت محسوس و قابل توجهی داشتند. همچنین جوجه یکروزه که قیمت مصوب آن ۴۲۰۰ تومان است در بازار ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان خرید و فروش می شود.

به گفته وی وزارت جهادکشاورزی و وزارت صمت به دلیل نبود کنترل و نظارت بر بازار در افزایش قیمت جوجه یک‌روزه قصور دارند و باید پاسخگو باشند.

حبیب‌ اسدالله نژاد در پایان با تاکید بر اینکه موافق افزایش قیمت نیستیم، گفت: وقتی هزینه مولفه های تولید بالا می رود بر روی قیمت تمام شده مرغ هم اثر می گذارد و چاره ای جز اصلاح قیمت مصوب و بازار نیست. در حال حاضر قیمت تمام شده مرغ زنده برای مرغداران بیش از ۲۰ هزارتومان و مرغ گرم نیز  ۲۹ تا ۳۰ هزارتومان است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12763

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com