جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پیام‌رسان‌های داخلی

مقصر عدم رشد پیام‌رسان‌های داخلی کیست؟

02:00۱

دبیر شورای عالی فضای مچازی مقصر اصلی عدم رشد پیام‌رسان‌های داخلی را دولت می‌داند و علت را نیز هم به تحریم‌ها، دیدگاه سیاسی و عدم حمایت مناسب دولت نسبت می‌دهد.

به گزارش اسپات نیوز، ابوالحسن فیروز آبادی، دبیر شورای فضای مجازی تصریح می‌کند: وظیفه شورای عالی فضای مجازی سیاست‌گذاری، هماهنگ کردن دستگاه‌ها و رصد و مدیریت کلان فضای مجازی است اما این شورا تا جای ممکن از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت کرده است

او در مصاحبه‌ای با تاکید بر واجب بودن سرمایه‌گذاری در این حوزه ولی سهل‌انگاری از آن به دلیل دیدگاه‌های سیاسی در دولت، اعلام کرد: این اعتقاد، جریانی است که رئیس‌جمهور آن را رهبری می‌کند.

از نظر فیروز آبادی، حمایت از این پیام‌‌رسان‌ها باید به دو صورت نمادین در دولت و غیر نمادین در بخش‌های غیردولتی تقسیم شود؛ به طور مثال قوه قضاییه می‌باستی اقدامتی را در زمینه قانونی ساختن vpn انجام دهد.

وی در حالی که تغییر دیدگاه‌ها نسبت به این فضا را امری ضروری خواند، اظهار کرد: دیدگاه بنده این است که بتوانم یک محیط ایمن و امن در فضای مجازی ایجاد کنم که این پیاده‌سازی این دو عنصر از راه توسعه سیستم‌های ملی و محلی می‌گذرد.

مجوز گفت‌‌وگو با پیام‌رسان‌های خارجی

مجوز گفت‌وگو با پلتفرم‌های خارجی چندی است که صادر شده است اما آن‌طور که از شواهد پیداست تا به حال هیچ مذاکره‌ای با هیچ پلتفرمی صورت نگرفته است.

فیروزآبادی در این باره توضیح می‌دهد: با تمام پلتفرم‌های خارجی مجوز گفت‌وگو را داریم ولی متاسفانه اقدام جدی نشده است که وی عدم‌ تمایل داخلی و هزینه‌ساز بودن برای طرف خارجی را عامل این موضوع می‌داند.

به گفته وی دولت به این مسئله جدی نگاه نمی‌کند و و همان اندازه که در مذاکرات هسته‌ای جدی است تا برجام به نتیجه برسد، در حوزه رسانه و فضای مجازی برای انجام گفتگوهایی جدی نبوده است. همچنین نقض تماس با ما برای گوگل هزینه بر بوده و باید مجوزهایی از دولت آمریکا بگیرد.

وی در همین زمینه از با گلایه دستگاه‌های دیپلماسی گفت: این کار نیاز به یک بوروکراسی دارد و مجری آن وزارت امور خارجه است، البته شورای عالی فضای مجازی نیز بر آن نظارت دارد.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12682

1 دیدگاه

  1. AMIRREZA79714145

    جالب بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com