جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

استخراج رمزارز

استخراج پنهانی بیت‌کوین در برخی ادارات دولتی

02:00۰

قطعی برق و نوبت‌بندی برق تهران در حالی ادامه‌دار شد که معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق از ماینینگ غیرمجاز برخی از ادارات دولتی خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، قطعی طولانی و بدون اطلاع‌رسانی برق  در شهرهای ایران خبرساز شده و حالا هشتگ قطعی برق ترند اصلی توئیتر در ایران شده است.

کاربران ایرانی از دردسرهای قطع برق نوشته‌اند و البته به عقیده یکی از بزرگترین گرفتاری قطع برق از کار انداختن دستگاه‌های اکسیژن‌ساز خانگی برای بیماران کرونایی است.

این در حالی است که مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق، از کسری ۹۰۰۰ مگاواتی برق خبر داده است.

حمیدرضا منصوری، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران در این زمینه توضیح می‌دهد: «کسری ۹۰۰۰ مگاواتی برق مربوط به کل کشور است و دیروز در شهر تهران، دیروز شهر تهران ۸۰۰ مگاوات از سقف مشخص شده بیشتر مصرف کرده بودیم و این میزان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.»

او دلیل این کسری برق را ماینینگ غیرمجاز دانسته و به استخراج پنهانی رمزارز در برخی ادارات دولتی اشاره می‌کند و  می‌گوید: «یکی از عوامل کمبود برق استخراج غیرمجاز رمزارزها است و اگر مردم مزرعه‌ رمزارز دیدند، اطلاع‌رسانی کنند، افرادی هم که دستگاه‌های روشن دارند هرچه سریع‌تر اقدام به خاموش کردنشان کنند چون ما با سیستم‌های داده‌کاوی این دستگاه‌ها را شناسایی می‌کنیم و این مشترکان دچار قطعی برق و پیامدهای حقوق می‌شوند.»

هر لحظه امکان قطعی برق وجود دارد

سایت شرکت توزیع برق، امروز جدولی برای برنامه خاموشی برق تهران منتشر کرد که طبق گزارش‌های متعددی که به دست آمده، ساعات قطعی برق تقریبا هیچ یک از محله‌های تهران مطابق با این برنامه نبوده است.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران درباره این موضوع می‌گوید: «خاموشی‌ تهران، براساس جدول است. البته مبنای اصلی خاموشی‌ها براساس مصرف لحظه‌ای شهر تهران است و اگر مصرف شهر از یک محدود خاص بیشتر شود، برخی خاموشی‌ها اتفاق می‌افتد.»

منصوری ادامه می‌دهد: «البته ما ابتدا سراغ اداره‌‌ها و مشترکانی می‌رویم که با آن‌ها تفاهم‌نامه داریم و بعد از آن اگر ناچار بودیم برق مردم را قطع می‌کنیم. بنابراین احتمال این که ما این کمبود برق را با تفاهم‌نامه‌ها جبران کنیم وجود دارد.»

او البته درباره چالش‌های مردم با قطع ناگهانی برق هم می‌گوید:« آنها باید تمهیدات ضروری را برای فعالیت‌هایشان از قبل بیاندیشند چرا که هر آن امکان قطع برق وجود دارد.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12828

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com