جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خودرو جو بایدن

برقی‌سازی خودرو مخصوص رئیس‌‌جمهور آمریکا

01:47۰

جو بایدن یکی از حامیان اصلی و بزرگ خودروهای برقی است؛ به همین جهت پیش‌بینی می‌شود در سال‌های پیش رو سیاست‌گذاری‌ها بیش از پیش به نفع چنین مدل‌هایی باشد. این مساله ظاهرا در نهایت باعث برقی‌سازی خودروی مخصوص جابجایی ریاست‌جمهوری آمریکا – ملقب به The Beast به معنای هیولا – خواهد شد.

به قول جن ساکی سخنگوی کاخ سفید، برقی شدن لیموزین ریاست جمهوری مورد هدف بایدن است و بطور جدی آن را پیگیری می‌کند.

جزئیات فنی هیولا، هرگز به طور کامل فاش نشده و تنها برخی مشخصات کلی آن در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است. برای نمونه وزن این لیموزین بسیار پیشرفته بین ۱۵ الی ۲۰ هزار پوند (معادل ۶.۸ الی ۹ تن) بوده و با آنکه نشان کادیلاک را روی خود دارد، ولی در حقیقت بر مبنای شاسی یک کامیون جنرال موتورز ساخته شده است.

با توجه به اینکه هامر برقی وزنی بیش از ۹ هزار پوند (۴ تن) دارد، پلتفرم این خودرو می‌تواند برای ساخت هیولای الکتریکی مورد استفاده قرار بگیرد، زیرا این لیموزین باید به طیف گسترده‌ای از انواع زره‌ها و تجهیزات دفاعی مجهز باشد تا مورد تایید سرویس مخفی آمریکا برای جابجایی رئیس جمهور واقع شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که عبارت electrified (به معنای برقی‌سازی شده) می‌تواند به معنای بهره‌گیری از پیشرانه هیبریدی نیز باشد.

کادیلاک در طول دوران فعالیت خود، لیموزین‌های زیادی را برای حمل و جابجایی رئیس جمهور آمریکا تولید کرده است. این برند لوکس در واقع برای ساخت لیموزین‌های ضد گلوله با سرویس مخفی ایالات متحده قرارداد دارد.

در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ارزش این قرارداد چیزی در حدود ۱۵.۸ میلیون دلار بود و شامل تولید چند مدل مختلف می‌شد. این را هم اضافه کنیم که ساخت هیولای کنونی برای شرکت کادیلاک حدود یک سال زمان برده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12896

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com