جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ویتالیک بوترین

بنیان‌گذار اتریوم از ایلان ماسک انتقاد کرد

01:28۰

ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم، عملکرد و ادعاهای ایلان ماسک مدیر عامل تسلا را مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش اسپات نیوز، ویتالیک بوترین هم‌بنیانگذار اتریوم در خصوص محدودیت‌های مقیاس‌پذیری بلاک‌چین در یک مقاله بلندبالا ، ادعاهای ایلان ماسک مدیرعامل تسلا را مورد انتقاد قرار داد.

این مقاله در صفحه شخصی بوترین منتشر شده که به مقایسه عدم تمرکز و مقیاس‌پذیری معماری شبکه‌های بلاک‌چین پرداخته است. این مقاله در واقع پاسخی به توئیت ۱۵ می ایلان ماسک بود که گفته بود اگر اندازه بلاک دوج‌کوین ۹۰۰ درصد افزایش پیدا کند این رمزارز به زودی به عنوان زنجیره پیشرو ظهور خواهد کرد.

بنیان‌گذار تسلا هفته گذشته در توئیتر خود گفته بود: دوج‌کوین در حالت ایده‌آل زمان تولید بلاک را ۱۰ برابر سریع‌تر و اندازه بلاک را ۱۰ برابر بزرگتر می‌کند و کارمزد تراکنش را ۱۰۰ برابر کاهش می‌دهد. به این صورت دوج بر دیگر رمزارزها پیروز می‌شود.

ویتالیک بوترین با به چالش کشیدن ادعای ماسک، تاکید کرده که دستیابی به رشد سریع در مقیاس‌پذیری و توان عملیاتی بدون منجر شدن به تمرکز و خصوصیات بنیادی دیگری که بلاکچین را می‌سازند ممکن نیست.

همچنین، بوترین می‌گوید مشکل حفاظت از شبکه توزیعی علیه حملات برنامه‌ریزی مشکلی برای تمرکززدایی برای حذف ریسک شبکه است.

قبل‌تر از این چارلز هاسکینسون، بنیانگذار رمزارز اتریوم نیز نسبت به توییت ایلان ماسک واکنش نشان داد و گفت بود: اگر ایلان واقعا قصد داشته باشد دوج‌کوین را با کمک مهندسان نخبه خود در شرکت تسلا بازسازی کند، که مطمئنم بهترین برنامه‌نویسان را برای این کار دارد، باید هزینه آن کمتر و حجمش بیشتر شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12854

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com