جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید اوراق

زمان پذیره‌نویسی یک صندوق جدید بورسی اعلام شد

02:02۰

مدیر عامل شرکت سبدگردان کاریزما، خبر شروع پذیره‌نویسی صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما از روز شنبه ۸ خرداد ماه را اعلام کرد.

شرکت سبدگردان کاریزما که نخستین شرکت سبدگردان در بازار سرمایه بوده و اخیرا دهمین سالروز تاسیس خود را پشت سر گذاشت، مدیریت بزرگترین صندوق ETF بورس با نماد کمند را بر عهده دارد.

طیبی در خصوص جزییات این پذیره‌نویسی گفت: «صندوق جدید کاریزما از نوع صندوق‌های مختلط بوده که درصد سهام و سپرده بانکی یا اوراق با درآمد ثابت آن بین ۴۰ تا ۶۰ درصد متغیر خواهد بود. این ویژگی باعث می‌شود ریسک این صندوق چیزی بین صندوق‌های سهامی و صندوق‌های با درآمد ثابت باشد و به سرمایه‌گذار این اطمینان را می‌دهد که بتواند بازدهی معقول همراه با ریسک کنترل شده داشته باشد.»

وی همچنین افزود: «در صندوق سرمایه‌گذاری مختلط کاریزما مدیر صندوق این اختیار را خواهد داشت که بتواند در زمان رونق بازار سهام، وزن سهام داخل پورتفوی صندوق را افزایش داده و در زمان اصلاح، وزن اوراق با درآمد ثابت یا سپرده‌های بانکی را به نسبت سهام بیشتر کند. در واقع شخصی که در این صندوق سرمایه‌گذاری کند هم می‌تواند از رشد تورم و ارزش سهام منتفع شود و هم تقریبا نیمی از سرمایه خود را در دارایی‌های امن نظیر اوراق با درآمد ثابت با سود مشخص و بدون ریسک سرمایه‌گذاری کرده باشد که برآیند این دو بازدهی معقولی بالاتر از تورم احتمالا برای شخص در پی خواهد داشت.»

شرکت سبدگردان کاریزما در حال حاضر دارای بیش از ۱۶،۰۰۰ میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت است و این صندوق هشتمین صندوق سرمایه‌گذاری این شرکت است که آمادگی جذب سرمایه از عموم سرمایه‌گذاران را خواهد داشت.

طیبی در خصوص شرایط پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری مختلط کاریزما گفت: «پذیره‌نویسی از صبح روز شنبه ۸ خرداد ماه آغاز خواهد شد و به مدت ۵ روز ادامه خواهد یافت. حداقل سرمایه‌گذاری هر شخص یک واحد به ارزش صد هزار تومان و حداکثر سرمایه‌گذاری هر شخص نیز ۵ میلیارد تومان خواهد بود. سرمایه‌گذاری برای عموم مردم آزاد خواهد بود و سرمایه‌گذاران می توانند با مراجعه به پورتال رسمی کاریزما به نشان charisma.ir افتتاح حساب یا ثبت نام نموده و وارد پنل کاربری خود شده و با انتخاب صندوق سرمایه‌گذاری مختلط کاریزما و واریز وجه مد نظر خود از طریق درگاه آنلاین و یا از طریق واریز به حساب‌های بانکی شرکت و ثبت فیش آن، سفارش خود را ثبت نمایند.»

بالاترین حد پذیره‌نویسی ۹۹ میلیارد تومان خواهد بود و اولویت با افرادی ست که زودتر اقدام به ثبت سفارش نمایند. بنابراین پیشنهاد می‌شود افرادی که حساب کاربری نزد شرکت سبدگردان کاریزما ندارند پیش از شروع پذیره‌نویسی برای ثبت نام اقدام نمایند تا در روز پذیره‌نویسی با مشکل مواجه نشوند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12895

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com