جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قطعی برق در پمپ‌بنزین‌ها

قطعی برق پمپ‌بنزین‌ها را هم تعطیل می‌کند؟

01:02۰

یه گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بسیاری از جایگاه‌های سوخت دارای دستگاه‌های دیزل ژنراتور هستند که در زمان قطعی برق موظف به استفاده از آن هستند.

به گزارش اسپات نیوز، فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، اعلام کرد: به جایگاه‌های عرضه سوخت مایع یعنی پمپ‌ بنزین‌ها و جایگاه‌های عرضه نفت گاز الزامات و دستورالعمل‌هایی ابلاغ شده که بر اساس آن موظف به تجهیز جایگاه به دیزل ژنراتورها هستند و جایگاه‌ها موظف هستند در مواقعی که قطعی برق اتفاق می‌افتد از طریق دیزل ژنراتورها برق خود را تامین کنند.

او ادامه داد: اما احیانا ممکن است چون تجهیزات مکانیکی هستند در برخی جایگاه ها دیزل ژنراتوری در سرویس نباشد که این مورد می‌بایست توسط مالک و مسئولین جایگاه مدیریت و برطرف شود ولی اکثریت به اتفاق جایگاه‌های عرضه سوخت مایع دیزل ژنراتور دارند.

فاطمه کاهی اظهار کرد: قطعی برق بیشتر مشمول جایگاه‌های سی ان جی می‌شود و با توجه به این‌که دیزل ژنراتورها نمی‌توانند برق مصرفی کمپرسورهای جایگاه‌های سی ان جی را تامین کنند با هماهنگی که با شرکت توانیر صورت گرفته در ساعات پیک و در زمانی محدود برق جایگاه های سی ان جی قطع خواهد شد.

وی با اشاره به این که در این باره همکاری‌های لازم را انجام می‌دهند، اضافه کرد: قطعا در این رابطه نیز اطلاع رسانی عمومی از طریق رسانه ها باید از جانب شرکت توانیر صورت پذیرد تا هموطنان زمان قطعی برق برای سوختگیری CNG مراجعه نکنند.

انتهای پیام

 

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12819

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com