جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کمبود شیر خشک

موجودی انبارهای شیرخشک به زودی تمام می‌شود!

01:16۰

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد خبر داد: تولید برخی انواع شیرخشک متوقف شده است و احتمال دارد تا دو ماه دیگر ذخایر برخی انواع شیرخشک کودکان تمام شود.

به گزارش اسپات نیوز، خبرها حاکی از آن است که چالش‌های تنظیم بازار و مشکلات تخصیص ارز به بازار شیرخشک هم رسید.

هانی تحویل‌زاده، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد، اظهار کرد: حدود شش ماه است که ارز واردات به تولیدکنندگان شیرخشک تعلق نگرفته و باعث شده است تولید برخی انواع شیرخشک‌ متوقف شود.

وی با تاکید بر کمبود جدی شیرخشک، بیان کرد: میزان ذخایر و موجودی انبار شیرخشک نگران کننده است و موجودی فعلی کارخانه‌ها تا دو ماه دیگر بیشتر کفاف نمی‌دهد و به همین دلیل فروش برخی برندها فروش شیرخشک خود را سهمیه‌بندی کرده‌اند.

او اضافه کرد: ایزنی‌های تولیدکنندگان با سازمان غذا و دارو بی‌نتیجه بوده است و برخی مواد اولیه تولیدکنندگان با تعرفه‌های بالای واردات مواجه شده است. به عنوان مثال تعرفه واردات اسلیم میلک‌ها در ردیف تعرفه شیر شتر قرار گرفته است!

درباره کمبود شیرخشک در بازار داروخانه اران می‌گویند این مشکل تا جایی است که گاهی برخی از افراد جهت تامین شیرخشک برای نوزاد خود ممکن است مجبور به رفتن از این سر شهر تا آن سر شهر شوند!

یکی از داروخانه‌داران منطقه امیرآباد گفت: شیر خشک آنتی‌کولیک یا شیرخشک‌هایی که برای رفلاکس نوزادان است، سهمیه‌بندی و تهیه این شیرخشک برای تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان دشوار شده است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12849

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com