جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت خانه با متراژ پایین

نرخ اجاره آپارتمان‌های متراژ پایین

01:35۰

بسیاری از مردم، به دلایل شرایط اقتصادی مجبور به انتخاب واحدهایی با متراژ پایین‌تر از ۷۰ متر هستند که عمده این واحدها در مناطق ۴،۵،۷ و ۱۰ واقع شده است. لذا لیستی از اجاره‌بها در این مناطق تهیه شده است.

به گزارش اسپات نیوز، در چند وقت اخیر بسیاری از خانوارهای اجاره‌نشین اقدام به انتخاب واحدهایی با متراژ پایین، عمدتا زیر ۷۰ متر، کرده‌اند. علت اصلی این اتفاق را می‌توان سطح معیشتی نامناسب خانواده‌ها دانست.

به گفته املاکی‌ها بسیاری از خانواده‌های مستاجر سال پیش در خانه‌هایی به مساحت ۸۰ تا ۱۰۰ متر مربع دو خواب سکونت داشتند؛ حال همین خانواده‌ها به دلبل برنیامدن از پس اجا‌ره‌بها همین خانه‌ها مجبور به جستجو برای خانه‌های کوچک‌تر با یک خواب شده‌‌اند.

این مسئله مشکلات زیادی را با خود به همراه داشته است. از جمله این مشکلات می‌توان به افزایش جمعیت ساکنان در آپارتمان‌های کوچک و نهایتا شلوغی ساختمان و نارضایتی صاحب‌خانه‌ها اشاره کرد.

بسیاری از آپارتمان‌های با متراژ زیر ۷۰ متر در مناطق ۴،۵،۷ و ۱۰ واقع شده‌اند. میانگین قیمت رهن کامل یک واحد حدودا ۷۰ متری در این مناطق، ۱۵۰ میلیون تومان است.

البته این اعداد دقیق نیستند و با توجه به نظر صاحب‌خانه‌ها ممکن است تا حد زیادی افزایش داشته باشند. به عنوان مثال رهن کامل یک واحد ۷۰ مترمربعی دو خوابه با سن بنای سه سال در محله پونک ۴۲۰ میلیون تومان اعلام شده است.

به طور کلی رهن و اجاره واحدهای متراژ کم به شرح زیر است:

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12833

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com