جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیتکوین

پرداخت با بیت‌کوین در روسیه قانونی می‌شود

01:11۰

اعضای دومای روسیه، مجوز استفاده از رمزارزها را به عنوان ابزار پرداخت در قراردادها را تصویب می‌کنند.

به گزارش اسپات نیوز، اعضای دومای روسیه در حال تصویب اصلاحاتی هستند که مجوز استفاده از رمزارزها را به عنوان ابزار پرداخت در قراردادها می‌دهد. بر اساس قوانین روسیه ارزهای دیجیتال به عنوان یک کلاس دارایی در نظر گرفته می‌شود و این تغییرات پرداخت‌ از طریق رمزارز را میان طرفین قرارداد قانونی می‌کند.

اگر چه هنوز این پیشنهاد در حال بررسی است اما طبق گفته رئیس کمیته قانونگذاری، پاول کراشنینکف، اجماع نظر کلی در این موضوع وجود دارد.

پاول کراشنینکف در این باره گفت: ما معتقدیم که قوانین مدنی باید اصلاح شوند. یک درک کلی در دوما حاصل شده که واحدهای پولی دیجیتال همانطور که از اسمشان پیداست باید بتوانند به عنوان ابزارهای پرداختی مورد استفاده قرار بگیرند.

به گفته کراشنینکف، نویسندگان این اصلاحیه معتقدند اگرچه رمزارزها به عنوان یک پول رایج قانونی در روسیه شناخته نمی‌شوند اما می‌توانند به عنوان مسیری برای پرداخت در چارچوب قانون قراردادی مورد استفاده قرار بگیرند.

رمزارزهایی نظیر بیت‌کوین  که به عنوان یک کلاس دارایی محسوب می‌شوند و استفاده آنها برای خرید اجناس و خدمات  بر اساس قانون دارایی‌های مالی دیجیتال و ارزهای دیجیتال که از اول ژانویه امسال اجرا شد، ممنوع است.

روبل همچنان به عنوان تنها پول رایج قانونی در روسیه به حساب می‌آید.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12919

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com