جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن کرونا

آغاز واکسیناسیون عمومی در تابستان

02:00۰

به گفته‌ سعید‌ نمکی، برنامه وزارت بهداشت این است که تا پایان خرداد، واکسیناسیون افراد بالای ۶۰سال و بیماران خاص به پایان برسد تا واکسیناسیون عمومی در تابستان آغاز شود.

سعید نمکی، در بیست و هفتمین آیین پویش ره سلامت، گفت: در اوج تحریم‌های ظالمانه، موج بیماری کرونا به ایران رسید و باز هم بسیجی‌ها در طرح سردار حاج قاسم سلیمانی، کمک‌های زیادی کردند و دستاوردهای بزرگی برای ایران کسب شد. تجربه ما در مدیریت بیماری در این اقلیم گسترده و پراکنده، گرانسنگ است.

وزیر بهداشت بیان کرد: امسال و سال گذشته پربارترین دوران ساخت و ساز زیرساخت‌های نظام سلامت بود. در ایام کرونا، حدود سه هزار تخت آی‌سی‌یو اضافه کردیم، در حالیکه در طول تاریخ کشور حدود ۷ هزار و ۵۰۰ تخت آی‌سی‌یو ایجاد شده بود، اما در طول یکسال، سه هزار تخت اضافه کردیم. ۴۶۰ اکسیژن‌ساز به بیمارستان‌های کشور رساندیم. در پیک چهارم بیماری، ۶۶ دستگاه اکسیژن‌ساز به بیمارستان‌های کشور ارسال کردیم تا نفسی تنگ نشود. این افتخار بود که حتی یک بیمار در پیک چهارم با وجود ویروس انگلیسی، بیرون از بیمارستان‌ها سرگردان نشد.

نمکی در این‌باره افزود: امسال و سال گذشته هر ماه حدود هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی راه اندازی کردیم. ۱۳ هزار تخت در طول یکسال به ظرفیت بیمارستان‌ها اضافه می‌شود. هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی اعم از خانه بهداشت، مرکز بهداشتی و درمانی افتتاح می‌شود که در تاریخ کشور نظیر ندارد و چنین رکوردی وجود ندارد. بیشترین تختی که در یک سال راه‌اندازی می‌شد، حدود چهار هزار تخت بوده و اینها در حالی بود که ما در سال گرفتاری در باتلاق کرونا، این اقدامات را انجام دادیم.

وزیر بهداشت گفت: تردید ندارم که به زودی بر بیماری کووید۱۹ پیروز خواهیم شد و به آبروی همه مقربین و شهدا، واکسن ایرانی را با صدای بلند و با عزت و سربلندی به دنیا معرفی خواهیم کرد. در خرداد، اولین تزریق‌های واکسن ایرانی را در کنار واکسن‌های وارداتی خواهیم داشت.

نمکی در ‌پایان با تاکید بر برنامه وزارت بهداشت اعلام کرد: برنامه این است که تا پایان خرداد، گروه‌های آسیب‌پذیر شامل افراد بالای ۶۰ سال و بیماران صعب‌العلاج و خاص را واکسینه کنیم، در تابستان واکسیناسیون عمومی را در فازهای بعدی شروع کنیم و برآورد ما این است که زودتر از آنچه که در سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹ اشاره کردیم، بتوانیم واکسیناسیون را به پایان برسانیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13125

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com