جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تاسیس «شورای استخراج بیت کوین» توسط ایلان ماسک

02:00۰

«مایکل سیلور»، مدیرعامل میکرواستراتژی با انتشار توییتی از ملاقات مهمی با ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و برخی استخراج کنندگان بیت کوین در آمریکای شمالی خبر داد. این گروه توافق کرده‌اند تا «شورای استخراج بیت کوین »(Bitcoin Mining Council) را با هدف حل برخی مشکلات مربوط به رمزارزها از جمله موضوع شفافیت استفاده از انرژی و همچنین تسریع روند پایداری آن در سراسر جهان تشکیل دهند.

ایلان ماسک با انتشار توییتی اعلام کرد که این شورا قصد دارد استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر را برای استخراج رمزارزها مورد توجه قرار دهد. به گفته مدیرعامل میکرواستراتژی، در جلسه برگزار شده با حضور ایلان ماسک،‌ نمایندگانی از شرکت‌هایی همچون آرگو بلاک‌چین، بلاک‌کپ، کور ساینتیفیک، گلکسی دیجیتال، هایو بلاک‌چین، هات و ماینینگ، ماراتن دیجیتال ماینینگ و ریوت بلاک‌چین نیز حضور داشته­اند. البته گفته می‌شود چندین شرکت دیگر نیز نمایندگانی در جلسه شرکت داشته‌اند ولی نام آنها در توییت مطرح نشده است.

نماینده شرکت هات و ماینینگ تایید کرد که در بخشی از بحث‌های صورت گرفته، مایکل سیلور به این نکته اشاره کرده که با چنین رویکردی می‌‌توان به بازار آموزش داد که استخراج رمزارز با انرژی تجدیدپذیر امکان پذیر است و انجام چنین کاری اولویت دارد.

«پیتر وال»، مدیر عامل آرگو بلاکچین نیز در توییت دیگری اعلام کرد که به عنوان یکی از اعضای بنیانگذار شورای استخراج بیت کوین، برای استخراج رمزارز با انرژی پایدار بیشتر تلاش می‌کند و از این رویکرد به عنوان راهی درست برای رسیدن به هدف دانسته است.

«مریک اوکاموتو»، مدیر اجرایی شرکت ماراتون دیجیتال هولدینگ نیز اعلام کرد این شرکت تمام تلاش خود را برای استخراج با انرژی تجدیدپذیر و ایجاد شفافیت در این حوزه به کار خواهد گرفت.

این جلسه در حالی برگزار شده که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفته بود این شرکت از پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهای تسلا پشتیبانی نمی‌کند. این توییت باعث شد قیمت بیت کوین و به تبع آن سایر رمزارزها کاهش پیدا کند. ایلان ماسک علت این تصمیم را مصرف بالای انرژی برای استخراج بیت کوین و آسیب زدن به محیط زیست یاد کرده بود. حال باید دید شورای استخراج بیت کوین چه راهکارهایی را برای حل مشکلات پیشنهاد خواهد داد و در نهایت چه سرنوشتی خواهد داشت.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12946

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com