جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت مسکن

تقاضای خرید مسکن به صفر رسید

01:31۰

طی روزهای سپری شده از خرداد تقاضای خرید در برخی از نواحی بازار مسکن به صفر رسیده و روزانه حتی یک مراجعه حضوری با هدف بازدید و خرید انجام نمی‌شود.

به اعتقاد واسطه‌های ملکی در ماه‌هایی که انتخابات برگزار می‌شود، معمولا چند روز پیش از این رویداد سیاسی بازار اصطلاحا منجمد می‌شود. به این معنا که نه مراجعه‌ای برای خرید صورت می‌گیرد و نه تغییر قیمتی از سوی فروشندگان به بنگاه‌ها اعلام می‌شود.

اکنون نیز به نظر می‌رسد از ابتدای خرداد بازار وارد فاز انجماد شده است. البته در روزهای اخیر تماس‌هایی برای اطلاع از قیمت‌ها توسط متقاضیان خرید مسکن با واسطه‌های ملکی و بنگاه‌ها صورت گرفته است؛ اما حتی علاقه‌مندان به اطلاع از قیمت‌ها نیز انگیزه مراجعه حضوری به بنگاه‌ها را  ندارند و اینطور که معلوم است هدف آنها فعلا فقط پرس‌وجوی قیمتی آن‌ هم به شکل بی‌دردسر است و انگیزه‌ای برای بازدید حتی از فایل‌های قیمت‌مناسب ندارند.

البته تقاضای خرید فقط در برخی از نواحی بازار مسکن صفر شده و این موضوع در همه محله‌ها صادق نیست. به عنوان مثال در نواحی نیمه جنوبی تهران تقاضای سرمایه‌گذاری  فعال‌تر از نیمه شمالی شهر است و در این نواحی بعضا مراجعاتی برای خرید سرمایه‌ای به بنگاه‌ها صورت می‌گیرد. اما در مناطق مصرفی وضعیت تقاضا متفاوت است و چون بیشتر متقاضیان خرید از جنس تبدیل به احسن هستند، فعلا در مرحله اطلاع از قیمت و انتخاب زمان مناسب برای فروش ملک اولیه خود هستند.

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12944

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com