جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بافت فرسوده

سکونت یک‌سوم جمعیت تهران در بافت فرسوده

01:37۰

استاندار تهران گفت: «در استان تهران، شش هزار و ۱۱۱ هکتار بافت فرسوده با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم.»

به گزارش اسپات نیوز، انوشیروان محسنی بندپی  در جلسه بازآفرینی و احیای بافت‌های فرسوده گفت: «در استان تهران شش هزار و ۱۱۱ هکتار بافت فرسوده با جمعیتی بالغ بر دو  میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم و ۸ هزار و ۴۰۰ هکتار سکونتگاه‌های غیر رسمی با جمعیت سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داریم.»

وی ادامه داد: «تقریبا ۳۶ درصد جمعیت استان در این بافت‌ها هستند. بافت‌های فرسوده از چند منظر، مسائل اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی دارند و همچنین سلامت این پنج و نیم میلیون نفری که در این محل‌ها سکونت دارند، مسائل امنیتی و برخورداری آن‌ها از امکانات زیر ساختی حائز اهمیت است».

استاندار تهران گفت: «دولت هم به این دلایل تاکید دارد که نسبت به بازآفرینی بافت‌های فرسوده همه دستگاه‌ها کمک حال باشند و به کسانی که می‌خواهند در بازآفرینی کمک کنند تسهیلاتی دهد و صدور پروانه‌ها رایگان است. وام‌های خوبی در اختیار این افراد قرار می‌گیرد که به عبارتی برای هر واحد مسکونی ۳۰۰ میلیون تسهیلات داده می‌شود که ۱۲۰ میلیون تومان با بهره ۹ درصد است و ۱۸۰ میلیون تومان هم با بهره ۱۸ درصد است.»

وی تصریح کرد: «این اقدامات در این راستا است که بتوانیم نسبت به سرعت بخشیدن بازآفرینی شهری که اصلی‌ترین مباحث در حوزه شهری است، اقدام کنیم. کار خوبی در استان شروع شده و شهرداران مکلف شده‌اند که نقشه جامع و احیای بافت‌های فرسوده را با انتخاب مشاور در دستور کار داشته باشند تا بتوانیم در یک برنامه ۵ ساله نسبت به سرعت بخشیدن این بازآفرینی اقدام کنیم.»

انتهای پیام

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12994

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com