جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

استخراج بیتکوین

ماینرهای چینی مهاجرت می‌کنند!

01:35۰

بازار رمزارزها به علت تصمیم اخیر چین برای ممنوعیت استخراج و معاملات رمزارز در پایین‌ترین سطح خود قرار گرفته است.

به گزارش اسپات نیوز، تصمیم اخیر چین، مبنی بر استخراج و معاملات رمزارز،  تاثیر زیادی بر بازار رمز‌ارزها گذاشته است.

افزایش اقدامات نظارتی دولت چین بر استخراج رمزارزها استخراج‌کنندگان چینی باعث شده که عملیات استخراج را به خارج از مرزها منتقل کنند. ۷۰ درصد از استخراج رمزارز در جهان به‌وسیله استخراج‌کنندگان چینی انجام می‌شود و اگر حتی برای مدت کوتاهی چینی‌ها استخراج خود راخاموش کنند می‌تواند تاثیر زیادی بر بازار داشته باشد.

روز یکشنبه هوبی‌میل، شرکت تابعه مبادله رمزارزهای هوبی اعلام کرد همه فعالیت‌های استخراج رمزارزهای خود را تعلیق کرده و قصد دارد سکوهای استخراج خود را به خارج چین منتقل کند.

یک انجمن تلگرامی هم نوشت: جایی برای نگرانی نیست، ما با ارائه دهندگان خدمات خارج از کشور تماس گرفتیم تا زمینه صادرات سکوهای استخراج رمزارز را فراهم کنیم.

بیت‌کوین هم از تعلیق استخراج کنندگان خود در چین خبر داد که یکی از بزرگ‌ترین استخراج‌کنندگان رمزارز است. طبق گزارش رویترز بیت‌کوین در حال برنامه‌ریزی برای انتقال سکوی‌های خود به آمریکای شمالی است.

همچنین رویترز در این باره نوشت: تقریبا در دراز مدت همه سکوهای استخراج رمزارزها به خارج از کشور منتقل می‌شود زیرا دوبت چین در زمینه استخراج رمزارز سختگیری می‌کند. چین قبلا رهبر جهانی در تجارت رمزارزها بود و با این روند قدرت مطلق خود در این بازار را از دست خواهد داد.

ارزش بیت‌کوین در پی سرکوب رمزارزها توسط دولت چین به ۳۳ هزار دلار رسید . در این میان حتی برخی از پلتفرم‌های خدمات رمزارزها خدمات خود را به معامله‌گران چینی محدوده کردند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13094

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com