جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

یارانه خرداد

یارانه‌های خرداد ماه کدامند؟

01:47۰

اولین یارانه‌ای که به حساب مشمولین در خرداد ماه واریز می‌شود، یارانه بنزین در هفته دوم و پس از آن یارانه نقدی در هفته سوم خرداد است.

به گزارش اسپات نیوز، اردیبهشت امسال سه یارانه به حساب سرپرست‌های خانوار واریز شد. این یارانه‌ها شامل یارانه بنزین، یارانه نقدی و بسته معیشتی ویژه ماه رمضان بود.

با اتمام ماه رمضان، در ماه خرداد دو یارانه به حساب مشمولین واریز خواهد شد.

  • یارانه بنزین

اولین یارانه‌ای که در خرداد ماه امسال واریز می‌شود، یارانه معیشتی بنزین است که حدود ۱۹ ماه از اولین پرداخت آن می‌گذرد و هفته دوم خرداد ماه مرحله نوزدهم آن واریز خواهد شد.

یارانه بنزین در پی افزایش قیمت بنزین، به حساب مشمولان واریز شد و مبلغ آن نیز برای هر خانواده بر حسب تعداد اعضای خانوار متفاوت است.

برای مثال خانوارهای یک نفره ۵۵هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳هزار تومان، خانواده‌های سه نفره، ۱۳۸هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره، ۱۷۲هزار تومان و خانواده‌های ۵نفره و بیشتر، ۲۰۵هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد؛ مبلغ این یارانه در این ۱۹ماه هیچ تغییری نداشته و همه افراد از ابتدا مبالغ یادشده را دریافت کرده‌اند.

  • یارانه نقدی

پس از واریز یارانه بنزین در هفته دوم خرداد، یارانه نقدی نیز در هفته سوم به حساب مشمولین واریز می‌شود.

یارانه نقدی ۱۲۱ماه پیش برای بار نخست پرداخت شد و پس از آن بدون وقفه هر ماهه به حساب خانوارهای مشمول واریز می‌شد.

مبلغ این یارانه مانند ماه‌های گذشته همان ۴۵هزار و ۵۰۰تومان است. این موضوع اعتراضات بسیاری از خانوارها را به دنبال داشته است چرا که مبلغ یارانه در این سال‌ها هیچ تغییری نداشته و این در حالی است که قیمت همه چیز در این سال‌ها به چند برابر رسیده است و دیگر کفاف زندگی افراد را نمی‌دهد.

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12967

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com