جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رمزارزها خطر محسوب می‌شوند!

01:22۰

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان در نشست قانون‌گذاران در لندن از خطرناک بودن رمزارزها سخن گفت.

به گزارش اسپات نیوز، اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان که یک مخالف علیه پول غیرمتمرکز شناخته می‌شود، اخیرا در نشست قانون‌گذاران در لندن اعلام کرد که رمزارزها «خطرناک» هستند.

بیلی در کمیته خزانه‌داری پارلمان بریتانیا گفت: بیت‌کوین و دیگر رمزارزها به عنوان «دارایی‌های رمزنگاری‌شده» برای مردم خطرناک هستند.

در بیانیه رئیس بانک مرکزی انگلستان بر نگرانی‌های دیرینه او در خصوص ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز تاکید کرده است.

رئیس بانک مرکزی انگلستان در حضور اعضای کمیته صراحتا‌ بیان کرد: من به ارزهای رمزنگاری شده مشکوک هستم، صادقانه بگویم، رمرزارها خطرناک هستند و اشتیاق زیادی برای خرید آنها وجود دارد.

انتقاد اندرو بیلی در حالی بود که پیش از این نیز رئیس بانک مرکزی انگلستان دیدگاه منفی خود نسبت به رمزارزها را علنی کرده بود. او قبل‌تر نیز به مردم بریتانیا هشدار داده بود که نباید در بازار رمزارز سرمایه‌گذاری کنند مگر اینکه اماده از دست دادن تمام پول خود باشند.

اندرو بیلی معتقد است دارایی‌های مالی نظیر بیت‌کوین عملکرد نمی‌توانند به عنوان یک ابزار پرداختی استاندارد عملکردی کامل داشته باشند. در اوایل ماه می، بیلی گفته بود: من فقط آنچه را در سالهای اخیر گفته‌ام مجددا تاکید می‌کنم. من نگران این هستم که رمزارزها هیچ ارزش ذاتی نداشته باشند. با این حال مردم می‌توانند ارزش بیرونی به آنها بدهند. رئیس بانک مرکزی انگلستان در ماه ژانویه هم اعلام کرده بود که رمزارزها دوامی نخواهند داشت.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13162

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com