جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

موسسه کاسپین

ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده

01:33۱

در حالی که مطرح شده بود در ماه‌های آینده موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده ادغام می‌شود، مسئولان این بانک می‌گویند: «در این زمینه، هنوز ابلاغیه رسمی از سمت بانک مرکزی دریافت نشده است و منتظر دستور رسمی بانک مرکزی هستیم.»

به گزارش اسپات نیوز، اخیرا گفته‌هایی مبنی بر ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده مطرح شده است؛ ماجرا به این برمی‌گردد که در اسفندماه ۱۳۹۴ بانک مرکزی به این مؤسسه مجوز داد و با نام جدید «کاسپین» موافقت کرد.

این مؤسسه در راستای برنامه ساماندهی بانک مرکزی از ادغام مؤسسه‌های مالی اعتباری فرشتگان و فردوسی پدید آمده‌ است.

فعالیت مؤسسه کاسپین به دنبال ادعایی که در خصوص کسری دارایی حدود ۵٬۶۰۰ میلیارد تومانی تعاونی فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های آن مطرح شد با مشکل هجوم سپرده‌گذاران برای برداشت سپردهه خود مواجه شد و به تبع کمبود نقدینگی در مؤسسه به مشکل خورد. در نهایت دولت با تامین بودجه، به پرونده این موسسه و چند تعاونی اعتباری دیگر را خاتمه داد که همین امر موجب اعتراض کارشناسان اقتصادی شد.

اما در روزهای اخیر عنوان شده که ادغام موسسه کاسپین در بانک آینده در حال انجام است و این بانک با ادغام این موسسه مجوز افزایش تعداد شعب خود را می‌گیرد. اما پیگیری‌ها از بانک آینده، بیانگر این است که در این زمینه، هنوز ابلاغیه رسمی از سمت بانک مرکزی دریافت نشده است.

بنابراین، بانک آینده برای ادغام موسسه اعتباری کاسپین منتظر دستور رسمی بانک مرکزی است. از سوی دیگر، در صورت ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده از این به بعد این موسسه با تابلوی بانک خصوصی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13378

1 دیدگاه

  1. امین آقا فرزانه

    بزرگترین شانس زندگیم این بود که پولمو دقیقا سه روز قبل از به چُخ رفتن این موسسه بیرون کشیدم، با ضرر البته!

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com