جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

برنامه اقتصادی

اولویت اقتصادی نامزدهای انتخابات چیست؟

03:00۱

نامزدهای تائید صلاحیت شده در نشست خبری پس از ثبت‌نام در انتخابات گفت‌وگویی داشتند که بیشتر صحبت‌های آن‌ها حول مسائل اقتصادی کشور بود.

به گزارش اساپات نیوز، هر یک از نامزدهای تائید صلاحیت شده در نشست خبری پس از ثبت‌نام جهت کاندیدای ریاست جمهوری حرف‌هایی زدند که به شرح زیر است.

سید ابراهیم رئیسی: از کار مردم گره‌گشایی می‌کنیم

سید ابراهیم رئیسی گفت: حتما در بستر گام دوم وضعیت کشور و وضعیت معیشتی مردم نمی‌تواند این گونه باشد که ما الان شاهد آن هستیم. برنامه ما پاسخ مثبت دادن به دعوت و خواست مردم، و انشالله گره‌گشایی از کاز مردم خواهد بود.

عبدالناصر همتی: امنیت شغلی و درآمد کافی حق شماست

عبدالناصر همتی اعلام کرد: امروز کشور در شرایطی است که هیچ امری مهم‌تر و بنیادی‌تر از بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی شما مردم وجود ندارد. قدرت و آینده ایران در گرو اصلاح اقتصادی، تغییر مناسبات اقتصادی و ایجاد زمینه اشتغال مولد است. ایران امروز ما چاره‌ای جز اصلاحات اقتصادی ندارد. شما مردم انتظار به حق دارید که در رفاه زندگی کنید، امنیت شغلی و درآمد کافی داشته و از آینده زندگی فرزندانتان اطمینان خاطر داشته باشید.

علیرضا زاکانی: تحول اقتصادی با فلسفه‌بازی میسر نیست

علیرضا زاکانی اظهار کرد: کشورداری و تحول اقتصادی نه با قانون‌شکنی، نه با حرف‌درمانی، نه با سستی و بیگانه‌پرستی، نه با غفلت از ظرفیت‌های داخلی و نه با تصمیمات بیست دقیقه‌ای و فلسفه‌بافی میسر نخواهد شد.

سعید جلیلی: راه‌حل‌های معتبر و قابل دفاعی داریم

سعید جلیلی تصریح کرد: امروز در زندگی‌های مردم موضوعات مهم و اساسی مثل گرانی، اشتغال، تورم چگونگی بی‌اثر کردن تحریم‌ها و مواردی از این قبیل مطرح است. در ۸ سال تحت عنوان دولت سایه، سایه به سایه تحولات کشور را دنبال کردیم و برای موضوعات مهم و اولویت‌های کشور، راه‌حل‌های معتبر و قابل‌دفاعی را پیدا کردیم.

قاضی‌زاده هاشمی: اعتماد مردم را جلب می‌کنیم

امیر حسین قاضی زاده هاشمی بیان کرد: اسم دولت را سلام گذاشته‌ایم چرا که امسال سلامی به ایران جدید است. رزق و روزی مردم، مسکن، جاده، کرونا، بهداشت، درمان و سلامت که نیاز به اقدامات اجرایی دارد، برنامه‌های اجرایی دولت اعتماد را که موضوع آن جلب اعتماد مردم است را تهیه کردیم.

مهرعلیزاده: رونق اقتصادی، حاصل هم‌اندیشی همه سلایق

محسن مهرعلی‌زاده عنوان کرد: اصلاح امور اقتصادی و رونق تولید و خلق ثروت حاصل هم‌اندیشی همه سلایق و از بین رفتن کشمکش‌های بی‌حاصل است. در یک کلمه اعلام می‌کنم امروز اولویت کشور اقتصاد است لیکن مشکلات اقتصادی، و از بین بردن فقر و تنگ‌دستی و جلوگیری از اوضاعی که هر روز شاهد آن بوده و هستیم مانند افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، افزایش بی‌رویه فاصله بین قدرت خرید مردم و قیمت‌ها، اشکالات در سیستم‌های تولید و توزیع و وابستگی بیش از پیش به درآمدهای نفتی، توقف و رکود تولید و در اثر آن بروز بیکاری‌ها و بروز فقر، زمانی می‌تواند مداوا شود که رئیس‌جمهور آینده فردی عمل‌گرا و فردی با ویژگی‌های آشنایی با مسائل مدیریتی خرد، میانی و کلان در زمینه‌های مختلف کشورداری از جمله مسائل اقتصادی به شکل ویژه و همین طور مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باشد.

محسن رضایی: این وضعیت نباید ادامه پیدا کند

محسن رضایی توضیح داد: ۵۰ سال ما تورم داریم، ۵۰ سال است ما بی‌کاری داریم، ۵۰ سال است کاهش ارزش پول ملی داریم، ۵۰ سال است که رشد اقتصادی ایران پایین است؛ این وضعیت نباید ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

منبع
اکو ایران
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13525

1 دیدگاه

  1. مجید

    هفت تا کمپوت زارت و پورت… روحانی با اون عقبه مردمی نتونست کاری کنه، شما که تکلیفتون مشخصه! مگه اینکه با حمایت نظامی ها و خودی ها بتونید کاری کنید

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com