جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

استخراج رمزارز

تذکر شدید توانیر به مراکز غیرقانونی استخراج رمزارز

02:00۰

شرکت توانیر با انتشار اطلاعیه‌ای به تمامی مراکز غیر مجاز استخراج رمزارز که به صورت مخفیانه فعالیت می‌کنند هشدار داد به سرعت فعالیت‌های خود را تا پایان شهریورماه سال جاری متوقف کنند، چراکه در غیر این صورت علاوه بر قطع اشتراک برق به انضمام توقیف تجهیزات، خسارات وارده به شبکه برق از آن‌ها گرفته خواهد شد.

به گزارش اسپات نیوز، شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، باتوجه به مفاد قرارداد مجوزهای مراکز استخراج‌کنندگان رمزارز مبتنی بر اولویت‌بندی و توقف برق در زمان‌های ضروری، اطلاعیه‌ای را منتشر کرده و در آن به انعقاد قرارداد ۵۰ مرکز استخراج رمزارز با قدرت مصرفی ۲۰۹ مگاوات در ۱۴ استان با صنعت برق اشاره کرده است. این قرارداد مطابق مجوزهای صادره از وزارت صمت بوده که اجازه فعالیت به این مراکز استخراج رمزارز را در چهارچوب مقررات داده شده است.

براساس مفاد قرارداد، در دوران اوج مصرف برق در طول فصل تابستان، اولویت اول صنعت برق، ‌تامین برق مراکز حیاتی و حساس است، از همین روی تمامی مراکز استخراج قانونی رمزارز از ابتدای خرداد مصرف برق خود را متوقف کرده و این خاموشی تا شهریورماه و پس از کاهش نیاز مصرف شبکه بایستی ادامه داشته باشد.

توانیر در ادامه این اطلاعیه به مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز هشدار داده تا فعالیت خود را متوقف کنند:«باتوجه به شرایط بیماری فراگیر کرونا که استمرار تامین برق برای تمامی بخش‌ها وضعیت حیاتی به خود گرفته است،‌ مجددا به‌تمامی مصرف‌کنندگان غیرمجاز رمزارز که به‌صورت مخفیانه و با سوءاستفاده از اشتراک برق مردم، این انرژی حیاتی را می‌بلعند، هشدار داده می‌شود به‌سرعت فعالیت‌های خود را متوقف کرده و تا پایان شهریور سال جاری به‌هیچ‌وجه دستگاه‌های خود را روشن نکنند.»

بر اساس اعلامیه توانیر، طبق هماهنگی به عمل‌آمده با دستگاه قضایی، قطع اشتراک برق، توقیف تمامی تجهیزات و دریافت خسارات وارده به شبکه برق در انتظار متخلفین خواهد بود. از مردم نیز خواسته شده تا در صورت اطلاع از مراکز تولید و استخراج غیرقانونی رمزارز، با با اطلاع‌رسانی در سامانه سمات پاداش دریافت کنند. همچنین در این اطلاعیه از مراکز غیرقانونی خواسته شده تا در طول این مدت نسبت به اخذ مجوز قانونی و بهره‌مندی از مشوق‌های تعرفه‌ای پس از دوران اوج مصرف اقدام کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13338

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com