جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

توئیت‌های ناگهانی ایلان ماسک؛ دردسر جدید سرمایه‌گذاران بازار رمزارز

16:002۲

ایلان ماسک در هفته‌های گذشته با توییت‌های خود باعث سقوط ارزش رمزارزها شد به همین دلیل سرمایه‌گذاران این بازار خواستار توقف توییت‌های ناگهانی مدیرعامل تسلا شدند.

به گزارش اسپات نیوز، مدیر عامل تسلا که بیش از هر شخص دیگری افراد سراسر جهان را به خرید ارز دیجیتال ترغیب کرده بود در هفته‌های گذشته مدیر ع پشت بیت کوین را خالی کرد. این ارز دیجیتال به دنبال تصمیم ایلان ماسک برای به تعلیق در آوردن خرید خودروهای تسلا با بیتکوین تا کانال ۳۰ هزار دلاری سقوط کرد.

قیمت بیت‌کوین با اقدامات حمایتی ایلان ماسک دز ماه‌های گذشته افزایش چشمگیری را تجربه کرد؛ این میلیاردر آمریکایی در ابتدا در قسمت«بایو» حساب توییتر خود هشتگ بیت‌کوین و حرف «بی» انگلیسی را اضافه کرد که منجر به ورود بیت کوین به کانال ۴۰ هزار دلاری شد و نیزاعلام کرد که خرید و فروش محصولات تسلا با این ارز دیجیتال امکان پذیر شده است و  تسلا در اقدامی حمایتی ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خریدکه قیمت این ارز دیجیتال را تا ۶۰ هزار دلار بالا برد.

آمارها به‌دست آمده نشان می‌دهد که تسلا از محل خرید این حجم بیت کوین بیش از یک میلیارد دلار سود کرده است و این در حالی است که درسال ۲۰۲۰ شرکت تسلا از محل فروش خودروهای برقی خود تنها ۸۲۱ میلیون دلار درآمد کسب کرده بود.

ایلان ماسک طی چند هفته گذشته به دلیل انرژی‌بر بودن استخراج بیت کوین و مغایرت آن با معیارهای محیط زیست، خرید خودرو تسلا را بابیت‌کوین را  متوقف کرد و باعث ریزش خیره کننده قیمت این ارز دیجیتال شد.

بیت‌کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که تحت تاثیر صحبت‌های ایلان ماسک نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه کرد؛ دوج‌کوین نیز که در چند ماهگذشته رشد بیش از ۸۳۰ درصدی را داشت، پس از صحبت‌های ایلان ماسک در برنامه زنده یکشنبه شب که از سرمایه گذاران بازار رمز ارزخواسته بود با احتیاط رفتار کرده و تمام دارایی خود را وارد این بازار نکنند بیش از ۱۷ درصد سقوط کرد.

حال اما سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال پس از پشت سرگذاشتن تمام این اتفاقات خواستار توقف توییت های ایلان ماسک در خصوص رمزارزها شده اند.

ویلیام کویگلی مدیرعامل مگنتیک، یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده، در مصاحبه اخیر خود با سی ان ان از سرمایه گذارانخواسته است که برای مدتی نسبت به اظهارات ایلان ماسک در خصوص ارزهای دیجیتال بی توجه باشند.

این فعال بازار رمزارزها در ادامه در مصاحبه خود با سی ان ان، افزود:  تویتت های رئیس تسلا در خصوص دوج کوین نیز غیرمسئولانه است واز آنجا که وی متخصص بازار رمز ارزها نیست سرمایه گذاران این بازار نباید به صحبت های وی اعتنایی کنند.

تعداد زیادی از سرمایهگذاران بازار ارزهای دیجیتال نیز در رشته توییت‌هایی از اقدامات ایلان ماسک انتقاد کرده اند و خشم خود را در توییتهای خود به نمایش گذاشته اند و حتی عده ای ایلان ماسک را منفورترین شخص در دنیا خطاب کردند.

شنبه هفته گذشته از ایلان ماسک درخواست شد تا مواضع خودش را در قبال افرادی که از او انتقاد می‌کنند و ارزهای دیجیتال روشن کند و ویدر توییتی اظهار کرد:” جنگ واقعی بین فیات و ارزهای دیجیتال است که من از مورد دوم حمایت می‌کنم.” و به دنبال این توییت برخی ازکارشناسان از سرمایه‌گذاران خواستند تا احتیاط کنند و به‌جای دنباله‌رو بودن ماسک، دانش و تجربه خود را در خصوص ارزهای دیجیتال بهحداکثر برسانند.

هایدی چاکوس پرتغالی که از سال ۲۰۱۴ در بازار بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است در توییتر از سرمایه‌گذاران این بازار خواسته است که بهجای راه افتادن به دنبال ایلان ماسک خودشان در خصوص پولی که به دست آورده اند فکر کنند و تصمیم بگیرند.

انتهای پیام

منبع
خبر آنلاین
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13402

2 Comments

  1. ایلان اسپری الکل!

    برادر ایلان ماسک، خروج کن از ما و بازار…

  1. melika.mokhtari2019

    خیلی عالی بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com