جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سپیدار سیستم

رشد ۲۲ درصدی مشتریان «سپیدار سیستم» در سال ۹۹

02:15۰

سپیدار سیستم، ارائه‌دهنده راهکار نرم‌افزاری همکاران سیستم، در اولین مجمع عمومی خود از رشد سود و درآمد شرکت طی سال ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، اولین مجمع عمومی سپیدار سیستم آسیا، ارائه‌دهنده راهکار نرم‌افزاری همکاران سیستم برای کسب‌وکارهای کوچک برگزار شد. به گزارش اسپات نیوز، سپیدار در اولین سال ورود به فرابورس به سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی رسیده است.

مدیرعامل سپیدار سیستم گفت: «این شرکت سال ۱۳۸۷ تأسیس و نماد آن از ۱۷ دی سال گذشته روی تابلوی بورس قرار گرفت. در این جلسه، گفته شد که هر سهم سپیدار سود ۴،۵۷۳ ریالی داشته و هیئت‌مدیره پیشنهاد مبنی‌بر توزیع ۲۰۰ ریال سود نقدی به‌ازای هر سهم را ارائه داد که تصویب شد. سود نقدی از ۲۶ خرداد ازطریق سامانه سجام پرداخت می‌شود.»

حمیدرضا رنجبری به رشد ۱۰۶ درصدی درآمد و رشد ۱۴۹ درصدی سود عملیاتی شرکت اصلی در سال گذشته معادل ۶۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: «تعداد مشتریان نیز با رشد ۲۲ درصدی به بیش از ۶۳،۰۰۰ نفر رسید.»

رنجبر گفت: «تمرکز همکاران سیستم بر بازار بزرگ، اما تمرکز سپیدار روی بازارهای کوچک و اصناف است؛ درنتیجه بسته‌های محصولی متنوعی در حوزه‌های بازرگانی، تولیدی، خدماتی و… به اصناف عرضه می‌شود تا بتوانند خدمات مناسبی دریافت کنند.»

باتوجه‌به فعالیت ۳،۰۰۰ صنف در کشور، رنجبری می‌گوید: «بازار مطلوبی برای توسعه محصولات این حوزه وجود دارد. به‌علاوه باتوجه‌به بهبود وضعیت ناشی از کرونا، انتظار می‌رود اصناف امسال بیشتر به خرید محصولات سازمانی روی بیاورند.» رنجبری به دلینو، سامانه سفارش آنلاین غذا و یکی از زیرمجموعه‌های سپیدار، اشاره می‌کند که در سال گذشته، درآمد ۹۲ میلیارد ریالی به‌دست آورده است. همچنین، حاشیه سود عملیاتی دلینو ۲۵ درصد بوده که البته سودده محسوب نمی‌شود.

اهداف سپیدار در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل سپیدار ارائه محصول بر بستر ابری را بعنوان یکی از برنامه‌های استراتژیک شرکت در سال جاری معرفی می‌کند. رنجبری می‌گوید: «سیستم‌های ابری درمقایسه‌ با سیستم‌های غیرابری، هزینه‌ها را تا ۷۷ درصد کمتر می‌کنند.»

سپیدار تمرکز ویژه‌ای بر روی توسعه محصولات سپیدار و دشت کرده تا پرقدرت‌تر از گذشته به مسیرش ادامه دهد. از دیگر اهداف این شرکت، توسعه شبکه نمایندگی و توسعه آموزش و گسترش نمایندگی‌ها در سراسر کشور است. به‌گفته مدیرعامل سپیدار، هدف‌گذاری برای جذب بیش از ۷۶،۰۰۰ مشتری سپیدار سیستم و ۳۹۰ نمایندگی انجام شده است. سپیدار سیستم با ۱۵۰ آموزشگاه، همکاری می‌کند که ۵۰ اموزشگاه در تهران هستند. همچنین، این مجموعه نسخه‌های آموزشی هم تهیه می‌کند و تاکنون بیش از ۴۶،۸۰۰ نسخه به کاربران ارائه شده است. سپیدار بیش از ۲۹۰ شبکه نمایندگی در سراسر کشور دارد که ۶۰ درصد آن‌ها در تهران و البرز هستند.

انتهای پیام

منبع
زومیت
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13414

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com