جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ۷۰ میلیونی فرزندآوری به کجا رسید؟

08:18۰

بر اساس مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، قرار بر این بود که از ابتدای سال برای تولد فرزند سوم وام خرید مسکن بدهند اماحالا رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان می‌کند که ابلاغ این مصوبه به بعد از انتخابات موکول شده است.

به گزارش اسپات نیوز، براساس مصوبه مجلس در اسفند ماه ۹۹ حکایت از پرداخت وام ۷۰ میلیون تومانی مسکن برای تولد فرزند سوم با اولویتمناطق محروم داشت .

در این طرح؛ خانوارهایی که در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ صاحب فرزند سوم می‌شوند می‌توانند وام خرید ۷۰ میلیون تومانی مسکن را دریافت کنند. البتهاین وام تنها به خانوارهایی تعلق می‌گرفت که صاحب فرزند سوم و فاقد مسکن باشند.

در اجرای این طرح اولویت با مناطق محروم از جمله استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و ایلام بودو بودجه در نظر گرفته شدهبرای آن هزار میلیارد تومان برآورد شده بود.

از ابتدا این طرح مبلغ کم این وام، کفاف خرید سه متر خانه را نیز در پایتخت نمی‌دهد، مورد انتقاد قرار گرفت، درحال حاضر نیز سه ماه از آغازسال ۱۴۰۰ گذشته و هنوز هیچ خبری از این وام نیست.محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی اعلام کرد که درباره این وام هنوزهیچ دستوری از سمت بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ نشده است.

مرتضی آقا تهرانی، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که سرنوشت این مصوبه و علت ابلاغ نشدن آن بهشبکه بانکی چیست؟ می‌گوید: بله، مصوبه هنوز ابلاغ نشده است. علتش هم این است که مصوبه به شورای نگهبان رفت، اصلاحاتی در آن اعمالشد و حالا به کمیسیون مشترک بازگشته است.

او در این‌باره ادامه می‌دهد: در حال حاضر شورای نگهبان درگیر انتخابات ریاست جمهوری است. به امید خدا بعد از انتخابات ما مجددا مصوبهرا به شورای نگهبان می‌فرستیم تا اصلاح نهایی صورت بگیرد و بعد از انتخابات ابلاغ شود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13451

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com