جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عرضه اولیه

۹ عرضه اولیه تضمین‌شده در راه بورس تهران

01:36۰

حمایت از بازار بورس از شنبه شروع می‌شود و ۹ شرکت در صف عرضه اولیه هستند.

به گزارش اسپات نیوز، از ابتدای سال تا امروز سه شرکت در بورس عرضه اولیه شده‌اند و حالا صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران می‌گوید: با توجه به شرایط بازار عرضه‌های متعددی در بورس تهران خواهیم داشت و ۹ شرکت آماده عرضه اولیه و ۲۰ شرکت نیز در حال بررسی هستند. از این به بعد هم عرضه‌های اولیه با تضمین وارد بازار سرمایه خواهند شد، به‌طوری که سهامدار عمده اوراق تبعی منتشر می‌کند و برای سهامداری که تا یک سال سهامدار شرکت باقی بماند، ۲۵ درصد سودآوری سهم تضمین می‌شود.

اوراق تبعی چیست؟

اوراق تبعی ابزاری است که در گذشته هم در بازار سرمایه بوده و نوعی بیمه سهم محسوب می‌شود و بر این اساس، برای حمایت از سهامداران، از شنبه آینده ۸ خرداد، بر روی چند نماد عمده استفاده خواهد شد.

عدم تاثیرگذاری تغییر دامنه نوسان بر شاخص

صحرایی راجع‌به ریزش‌های اخیر هم از عوامل بنیادی مثل کاهش نرخ نفت و بی‌اعتمادی مردم نام برده و گفته تغییر دامنه نوسان موجب ریزش شاخص کل نمی‌شود.

جزئیات طرح حمایت از بازار سرمایه

صحرایی در ادامه صحبت‌هایش گفت: بسته حمایتی بازار سرمایه در حال اجرا شدن است، به‌طوری که هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت و توسعه بازار واریز شده از طرقی هم شرکت‌ها و نهادهای بزرگ قول داده‌اند ۲۴ هزار میلیارد تومان وارد بازار سرمایه کنند که از این مبلغ، ۷ هزار میلیارد تومان در بورس تهران اجرایی شده و از شتبه آینده هم ارائه اوراق تبعی با هدف‌گذاری حمایت از سهامداران خرد، صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13629

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com