جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فاز سوم واکسیناسیون

آغاز فاز سوم واکسیناسیون با شروع تابستان

01:008۰

به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو  فاز دوم واکسیناسیون تا اواخر خرداد و اوایل تیر به پایان می‌رسد و فاز سوم با شروع تابستان آغاز می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، کیانوش جهانپور، مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: در حال حاضر بعد از تاخیر در ایفای تعهدات خود در زمینه واکسن توسط طرف خارجی وزارت بهداشت به تسریع واردات و تامین واکسن از روش‌های گوناگون اقدام کرده و امروزه واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال در حال انجام است.

جهانپور افزود: با تسریع در تامین واکسن، فاز دوم واکسیناسیون شامل سالمندان و بیماران زمینه‌ای بالای ۱۸ سال تا اواخر خرداد و اوایل تیر انجام می‌شود و در تابستان وارد واکسیناسیون فاز سوم می‌شویم.

وی در واکنش به افزایش قیمت برخی از تجهیزات پزشکی مانند نوار تست قند خون، اظهار کرد: درحال حاضر لزوما همه تجهیزات پزشکی و کالاهای سلامت‌محور جز قیمت‌گذاری محسوب نمی‌شود.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت با اشاره به دریافت حق فنی تصریح کرد: حق مسئولیت فنی داروخانه‌ها جزو هویت بهداشتی و درمانی این مراکز محسوب می‌شود. در زمینه دریافت حق مسئولیت فنی توسط داروخانه تفاهم‌نامه‌هایی در این خصوص از قدیم وجود دارد.

او ادامه داد: وجود داروساز و مسئول فنی در داروخانه‌ها و مشاوره پزشکی و دارویی به مردم، نیازمند تعرفه‌گذاری خدمات ارائه شده است.

انتهای پیام

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13652

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com