جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

به نتیجه رسیدن برجام

احتمال اعلام توافق هسته‌ای پس از انتخابات ایران

01:01۰

رحمان قهرمان‌پور، تحلیلگر مسائل بین‌الملل و استاد دانشگاه می‌گوید که بر اساس اخبار به دست رسیده، توافق بین طرفین  انجام شده اما اعلام آن به بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ موکول شده است.

به گزارش اسپات نیوز، براساس تحلیل رحمان قهرمان پور تحلیلگر مسائل بین‌الملل و استاد دانشگاه، ایران و آمریکا در مذارکرات وین با یکدیگر به توافق رسیده‌اند اما برای انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن مواضع دولت بعدی، اعلام رسمی آن را به تاخیر انداخته‌اند.

رحمان قهرمان پور با تاکید بر اینکه مذاکرات در دور خارج نشده در خصوص مواضع و اختلافات موجود در بحث حضور در منطقه و فعالیت‌های موشکی ایران بیان کرد: در جریان اصولگرایی آقای سعید جلیلی دید متفاوت‌تر و رادیکالی نسبت به این قضیه دارد و آقای رئیسی با اصل مذاکرات مشکلی ندارد ولی معتقد است مذاکرات نباید بیش از اندازه طول بکشد.

این تحلیلگر در پاسخ به این سوال که ابعاد این اختلاف نظر چیست؟، می‌گوید: همه نامزدهای منتخب از جمله سعید جلیلی به دلیل سابقه فعالیت در همین عرصه، یک برنامه جایگزینی دارند به این معنا که به جای منتظر ماندن نتیجه مذاکرات، بر ذیل تکیه بر توان داخلی میخواهند با تکیه برخود کفایی داخلی، تعاملات تجاری با همسایه و هم‌سو و توان داخلی، این موضوع را به پیش ببرند.

انتهای پیام

منبع
اکو ایران
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13825

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com