جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عوارض آزادراهی

الکترونیکی شدن عوارض آزادراه‌ها در پی بد حسابی رانندگان

16:008۰

به دلیل بد حسابی برخی از رانندگان، اخیرا طرحی مبنی بر الکترونیکی شدن عوارض آزادراه‌ها مطرح شده تا شاید بتواند حلال این مشکل باشد.

به گزارش اسپات نیوز، الکترونیکی‌شدن دریافت و پرداخت عوارض آزادراهی در سال‌های گذشته از سوی وزارت راه و شهرسازی در دستور کارقرار گرفت و بر این اساس باید آزادراه‌های ۲۷ گانه کشور که البته هر ساله به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود، به تجهیزات و زیرساخت‌های آن مجهزشوند.

پروژه‌ای که به نظر می‌رسد نهایتا در بازه زمانی حدود یکساله قابلیت اجرایی داشته باشد اما سال‌هاست به اتمام نرسیده و از سوی دیگر برخیآزادراه‌هایی که سیستم پرداخت عوارض‌شان را الکترونیکی کرده بودند، به حالت سابق بازگشتند و باجه‌های عوارضی را دوباره در آزادراه‌هایخود مستقر کردند. البته دلیل اصلی این بازگشت و عقیم ماندن این طرح، پرداخت نشدن عوارض از سوی رانندگان بدحسابی است که با وجودگذشتن از آزادراه‌های الکترونیکی و فراهم بودن شیوه‌های مختلف برای پرداخت آن، ماه‌ها و سال‌ها حساب خود را با سرمایه‌گذاران بخشخصوصی آزادراه‌های مذکور صاف نکردند.

وزارت راه و شهرسازی تفاهم‌نامه‌ای با پلیس امضاء کرد تا رانندگان بد حساب جریمه شوند و البته که جریمه‌های ۴۰ هزار تومانی برای آن‌ها درنظر گرفته شد بلکه قرار بود در صورت تاخیر بیشتر به صورت تصاعدی این جریمه و اصل عوارض آن‌ها افزایش پیدا می‌کرد. اما این مسئله همنتوانست برخی رانندگان بد حساب را راضی کند تا عوارض خود را پرداخت کنند.

با به وجود آمدن شرایط کرونایی ستاد ملی مقابله با کرونا این طرح را تصویب کرد و وزارت راه و شهرسازی را مکلف به اجرا  و تعمیم این طرح بههمه آزادراه‌های کشور کند اما بدحسابی‌ها مانع ادامه الکترونیکی‌شدن عوارض آزادراهی  و نهایتا سفت شدن جای پای عوارضی‌ها شد.

یکی از طرح‌هایی که برای جلب نظر سرمایه‌گذاران و  استقبال بیشتر آن‌ها از الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی مطرح شد تگ‌های هوشمندیبود که قرار است روی شیشه جلوی خودروها نصب شود و رانندگان به محض عبور از هر آزادراه نرخ عوارض آزادراهی از حساب بانکی آن‌هاکسر شود.

خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و‌ توسعه زیربناهای حمل و‌ نقل کشور، با اشاره به اینکه قرار بود  این طرح ابتدا از آزادراه غدیر آغازشود و نهایتا به آزادراه‌های دیگر ختم شود، افزود: این روش برای خودروهایی که از آزادراه‌ها استفاده می‌کنند برچسب هوشمندی تهیه شده تاهنگام عبور از دوربین‌های پلاک خوان، عوارض مورد نظر از کیف پول آن‌ها کسر شود، این مدل در آزادراه غدیر تست شده و اگر جواب بدهد دردیگر آزادراه‌ها نیز آن را اجرا می‌کنیم اما این پروژه در آزادراه غدیر اجرایی نشد و متولیان و سرمایه‌گذاران آن ترجیح دادند به باجه‌های قدیمیعوارضی رو بیاورند.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در روزهای اخیر و در حاشیه افتتاح مرکز اخذ عوارض الکترونیکی آزادراه‌های کشور در این باره اظهارکرد: تلاش داریم تا سیستم‌های پرداخت عوارض الکترونیکی برای مردم متنوع و ساده شود. همچنین با توجه به تکلیف ستاد ملی کرونا در ماه‌هایآتی تعداد بیشتری از اتوبان‌ها را به سیستم پرداخت الکترونیکی متصل می‌کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه گزینه پیش‌پرداخت عوارض الکترونیکی که پیش‌تر نیز تجربه شده جزو گزینه‌های قابل اجراست، افزود: همه بانک‌هامی‌توانند تگ عوارض الکترونیکی را تهیه کرده و به مشتریان واگذار کنند. روش کار تگ‌های عبور الکترونیکی به این شکل است که مردم می‌تواننداین تگ‌ها را از بانک‌ها خریداری کنند و پشت شیشه اتومبیل خود نصب کنند تا با عبور از این طریق عوارض کسر شود.

با توجه به اظهارات مسئولان به نظر می‌رسد که استفاده از تگ‌های هوشمند برای عبور از آزادراه‌های کشور می‌تواند مشکل الکترونیکی شدنعوارض آن‌ها را حل کند و اساسا باید دید که این طرح که برای آزادراه غدیر در حد پیشنهاد و روی کاغذ باقی مانده، تا چه اندازه قابلیت اجراییخواهد داشت؟

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13693

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com