جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ایرانسل به کمک صنعت بازی‌سازی می‌آید

02:47۱

ایرانسل با حضور در نشست هم‌اندیشی و تخصصی فعالان صنعت گیم، نسبت به پیشرفت این صنعت اظهار علاقه و اعلام کرد در راستای پیشرفت ایران در این حوزه به این صنعت کمک می‌کند.

به گزارش اسپات نیوز، نشست هم‌اندیشی و تخصصی فعالان صنعت گیم به همراه مراسم رونمایی از کتاب صنعت گیم، صبح چهارشنبه ۵ خرداد، با حضور سید محمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، باقر صمدی معاون دیجیتال ایرانسل و دیگر فعالان این حوزه برگزار شد.
در این رویداد که با رویکرد هم‌افزایی برای رشد سریع صنعت گیم به میزبانی ایرانسل برگزار شد، مباحثی از سوی فعالان صنعت گیم به منظور شناسایی و توسعه فرصت‌های صنعت و بررسی برنامه‌های آتی اعضای تأثیرگذار صنعت، مطرح و در ادامه نیز از کتاب صنعت گیم ایران رونمایی شد.

معاون دیجیتال ایرانسل به این موضوع که پتانسیل زیادی برای صنعت گیم در ایران وجود دارد اشاره کرد و افزود: طراحی و توسعه بازی‌ها، تعیین مدل‌های درآمدی، مشوق‌هایی که دولت می‌تواند در نظر بگیرد، گسترش مراکز تخصصی رشد و شتاب‌دهی توسعه بازی باعث پیشرفت صنعت گیم در کشور می‌شود. همچنین، به گفته باقر صمدی، حرکت از ۴G به ۵G بسیاری از مشکلات را در بسترهای آنلاین و بازی‌های موبایلی حل می‌کند.

صمدی با بیان اینکه جهان در حال حرکت به سمت تغییر و پیشرفت تکنولوژی است، تصریح کرد: اصلی‌ترین ویژگی نسل پنج تلفن همراه، سرعت بالا و پینگ به‌شدت کمتر نسبت به تکنولوژی‌های کنونی موبایل است که برای بازی‌های آنلاین مهم‌ترین فاکتور به‌حساب می‌آید. از سوی دیگر مشکل اپراتور در توسعه ۵G، موارد کاربردی (use case) است. یکی از مهم‌ترین این کاربردها، بازی‌های آنلاین است و هرچه بیشتر تولید شود، انگیزه بیشتری خواهیم داشت تا در این حوزه ورود کنیم. از آنجایی که به احتمال زیاد ۵G در ابتدای مسیر به‌صورت نقطه‌ای مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و پوشش سراسری نخواهد داشت؛ در این زمان، تعامل اپراتور با بازی‌سازها باید بیشتر شود و این از مواردی است که ما با صنعت گیم اتصال پیدا خواهیم کرد. تقاضای ایرانسل از فعالان حوزه گیم این است که موارد کاربری را که می‌تواند با کمک نسل پنج تلفن همراه ایرانسل در صنعت گیم تحول ایجاد کند، به ما معرفی کنند.

صمدی همچنین با اشاره به علاقه‌مندی و ظرفیت بسیار بالای گروه آفریقایی MTN برای سرمایه‌گذاری، گفت:گروه MTN از قبل در این زمینه ورود کرده و با توجه به اینکه آن‌ها به بازارهای بین‌المللی دسترسی دارند، طبیعی است که بازار متفاوت‌تری را نسبت به بازار ایران داشته باشند. بااین‌حال این علاقه‌مندی وجود دارد تا در صورت وجود توانمندی، از ایران، محصولات، سرویس‌‌ها و تکنولوژی‌های جدیدی را به آن‌ها ارائه دهیم.

صمدی در اپایان، با اشاره به پیشرفته‌تر بودن بازار ایران نسبت به بازارهای برخی کشورهای آفریقایی گفت: «ما حداقل در حوزه کاربری اینترنت و سرویس‌های دیجیتال، با وجود همه مشکلات، نسبت به آن‌ها جلوتر هستیم و همیشه یک روند انتقال تجربه و دانش بین ایرانسل و MTN وجود دارد. گروه MTN، نه‌تنها در حوزه گیم، بلکه در توسعه سایر سرویس‌های دیجیتال نیز از هرگونه همکاری استقبال می‌کند.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13721

1 دیدگاه

  1. ولگرد

    شما خدمات اولیه تون رو درست کنید، بازی سازی پیشکش!

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com