جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازار خودرو

بازاز خودرو در هفته دوم خرداد به کدام سمت می‌رود؟

01:38۰

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، قیمت خودرو در هفته دوم خرداد به سبب نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری خرداد تغییر نمی‌کند و شرایط بازار فعلا به گونه‌ای است تعداد فروشندگان خودرو در بازار زیاد شده است اما معاملاتی انجام نمی‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، پس از ابلاغیه شورای رقابت مبنی بر صدور مجوز افزایش قیمت خودروها، قیمت محصولات ایران خودرو با میانگین ۸ درصد و محصولات سایپا به‌طور متوسط ۸.۹ درصد گران شدند.

در این میان ممکن است این سوال برای فعالان بازار خودرو پیش آید که آیا افزایش رسمی قیمت خودروهای کارخانه‌ای تاثیری در بازار خودرو دارد؟

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این سوال گفت: افزایش قیمت خودروهای کارخانه‌ای در بازار تاثیر ندارد. زمانی این خبر در بازار خودرو اثرگذار است که نرخ ارز نوسان داشته باشد و تقاضای کاذب ایجاد شده باشد. با توجه به کاهش تقاضا و ثبات قیمت ارز خودرو در بازار روند با ثباتی دارد.

وی با اشاره به افزایش عرضه گسترده خودرو از پارکینگ دلال‌ها، توضیح داد: مردم عادی فروشنده خودرو نیستند. بلکه عرضه خودرو از پارکینگ شخصی دلال‌ها به بازار زیاد شده است. همین افزایش عرضه باعث شد خودرو گران نشود.

او ادامه داد: بازار خودرو آرام است. در چند هفته گذشته معاملات خودرو ضعیف شده و خریداران فعلا خرید خودرو را متوقف کرده‌اند و دست نگه داشته‌اند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو به آخرین قیمت پراید و پژو ۲۰۶ اشاره کرد و گفت: پراید تنها خودرویی است که قیمت آن تغییر نکرده است. پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ به ترتیب با قیمت ۱۱۱ و ۱۲۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ دو هم ۱۹۸ تا ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13750

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com