جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش حقوق معلمان

جزئیات افزایش حقوق معلمان

03:00۰

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش، درباره افزایش ۵۰ درصدی فوق‌العاده ویژه همکاران فرهنگی، از محل امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری توضیحاتی داد.

به گزارش اسپات نیوز، ناصر سلیمان‌زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش، اعلام کرد: وزارت آموزش و پرورش مصوبه هیات‌ وزیران را طی بخشنامه‌ای، به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، ابلاغ کرد که بر اساس آن، از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۵، «حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر» تنها ۱۵ رشته شغلی مورد تایید سازمان اداری و استخدامی کشور، بطور میانگین، ۲۱درصد افزایش یافت.

او اضافه کرد: مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان کشور، از تاریخ اول مهر ۱۳۹۴، از افزایش «حق شغل» به میزان ۱۵، ۲۵، ۳۵و ۵۰ درصد و از تاریخ اول مهر ۱۳۹۸، از افزایش «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» تا ۵۰درصد برحسب رتبه شغلی، برخور دار شدند.

سلیمان‌زاده اظهار کرد: با ارسال بخشنامه شماره ۶۹۶۴۸۸ مورخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ سازمان برنامه و بودجه کشور، مبنی بر صدور مجوز افزایش ۵۰درصدی «امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری» به تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور که فبلا از افزایش امتیازات فصل دهم بر خوردار نشده بودند، وزارت آموزش و پرورش از تاریخ اول اسفند ۱۳۹۸، نسبت به صدور احکام افزایش ۵۰درصدی «امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری» طبق مفاد مندرج در مصوبات مذکور، برای تمامی فرهنگیان اقدام کرد.

وی ادامه داد: پس از اجرای بخشنامه مذکور و کم اثر شدن طرح رتبه‌بندی معلمان، به دلیل برخورداری از برخی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، از سال ۱۳۹۴و بعد از آن، بنا به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و تصویب‌نامه هیات وزیران، مصوبه «نظام رتبه‌بندی فرهنگیان» اصلاح و نسبت به برقراری «فوق‌العاده ویژه معلمان» براساس «رتبه شغلی» و «دوره تحصیلی» از ۹ تا ۲۱ درصد، اقدام و موضوع طی بخشنامه شماره ۷۱۰/۱۵، جهت اجرا از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۹، به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

آیا ملبغ فوق‌العاده تمامی معلمان ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند؟

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به خبر‌های منتشر شده از سوی برخی از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها، مبنی بر ارائه مجوز افزایش فوق‌العاده ویژه به میزان ۵۰ درصد به تمامی فرهنگیان، توضیح داد: تا کنون هیچ مجوز جدیدی از سوی سازمان برنامه و بودجه، مبنی بر «افزایش فوق‌العاده ویژه به میزان ۵۰ درصد» صادر نشده است و به محض دریافت مجوز، مراتب طی بخشنامه‌ای جهت اجرا ابلاغ خواهد شد. همچنین، هیچ‌گونه اعتباری در این خصوص، در ردیف‌های بودجه‌ای این وزارتخانه، پیش‌بینی نشده است.

سلیمان‌زاده با اشاره به سخنان محمدباقر نوبخت، با عنوان این که «دستگاه‌های اجرایی می‌توانند با توجه به منابع مالی خود، «فوق‌العاده‌های فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری» کارکنان خود را تا ۵۰ درصد افزایش دهند، بیان کرد: ۵۰درصد افزایش حاصل از امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، پیش‌تر در آموزش پرورش انجام شده است.

وی تاکید کرد: سقف پرداخت «فوق‌العاده ویژه» حداکثر ۵۰ درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر است که هنوز برای افزایش آن مجوزی صادر نشده است، ولی موضوع از سوی آموزش و پرورش در حال پیگیری است که به محض حصول نتیجه به استحضار همکاران خواهد رسید.

انتهای پیام

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13643

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com