جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اختلاف روحانی و همتی

اختلاف دولت با عبدالناصر همتی سر چیست؟

01:54۰

سابقه اختلاف دولت روحانی با عبدالناصر همتی به چندین ماه‌ می‌رسد اما در آخرین روزهای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری یکی از افرادی که به وزارت کشور وارد شد عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی بود.

بعد از ثبت‌نام همتی، برخی سایت‌های خبری از اعتراضات روحانی نسبت به این موضوع خبر دادند. مکالمه‌ای از این دو مقام منتشر شده که نشان می‌دهد اصل اعتراض به این دلیل است که دولت در نظر دارد تا از شخص دیگری حمایت کند.

بعد از تایید صلاحیت پرحاشیه نامزدها، انتظار می‌رفت که دولت از نامزدی همتی به عنوان یکی از معدود گزینه‌های نزدیک به دولت استقبال کند. این در حالی است که خبرهای جدید حاکی از آن است که کماکان روحانی حضور مدیرش را در عرصه انتخابات برنمی‌تابد.

این سایت‌ها مدعی شده‌اند به دلیل اینکه همتی حاضر به ارزپاشی و کاهش قیمت دلار نشده، در آستانه برکناری قرار گرفته است. از طرفی افراد نزدیک به دولت با تایید اصل اختلاف دلیل دیگری را برای جدایی عنوان می‌کنند

از قرار معلوم روحانی ۱ دوراهی پیش پای همتی گذاشته است:

  1. انصراف از نامزدی
  2. استفا از رئیس کلی

باید منتظر ماند تا دید چه همتی کدام را برمی‌گزیند.

دلیل واقعی این اختلاف چیست؟

آنطور که به نظر می‌رسد نحوه ثبت‌نام همتی در عرصه انتخابات، اولین دلیل این اختلافات است. همتی رئیس خود را از نامزدی مطلع نکرده در صورتی که سایر افراد این کار را کرده‌اند و به زبان دیگر همتی انفرادی و از نظر دولت با تک‌روی وارد این عرصه شده‌ است.

دلیل دوم هم آن است که همتی در عرصه نامزدی به هیچ‌وجه نقش نامزد دولت را بازی نمی‌کند و تلاش می‌کند مستقل از روحانی به دفاع از عملکرد خود بپردازد.

شنیده شده است برای جانشینی همتی، جدی‌ترین گزینه محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور است و دومین گزینه حمید پورمحمدی، معاون اقتصادی سازمان برنامه است.

انتهای پیام

منبع
اکو ایران
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13968

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com