جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حزب کارگزاران از کدام کاندید حمایت می‌کند؟

03:0۰

محمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران اعلام کرد: به علت اینکه آقای همتی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است، نمایندگان  این حزب در حال رایزنی و مذاکره با نهاد اجماع ساز هستند تا آقای همتی را مورد حمایت خود قرار دهند.

به گزارش اسپات نیوز، محمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، در رابطه با “حمایت حزب کارگزاران از عبدالناصر همتی” گفت: حزب کارگزاران از ابتدای انتخابات بنا را بر این گذاشته بود تا تصمیم نهاد اجماع ساز را مورد حمایت قرار دهد و تاکید بر این بود حتی اگر همه کاندیداهای اصلاح طلب رد صلاحیت شوند باز هم در انتخابات شرکت خواهیم کرد.

علیزاده طباطبایی در رابطه با حمایت از  عبدالناصر همتی، تصریح کرد: آقای همتی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران است و بر همین اساس نمایندگان حزب کارگزان در حال رایزنی و مذاکره با نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان هستند تا آقای همتی را مورد حمایت خود قرار دهند، هنوز این مذاکرات به جمع بندی و تصمیم نهایی نرسیده است و امکان دارد تا نهاد اجماع ساز از همتی حمایت کند.

علیزاده طباطبایی گفت: وضعیت این دوره از انتخابات ریاست جمهوری از سال ۹۲ که بدتر نیست، در سال ۹۲ صلاحیت آقای هاشمی رد شد اما در سال ۱۴۰۰ صلاحیت آقای جهانگیری تایید نشد. در سال ۹۲ کاندیدای ما آقای روحانی بود که هیچ نسبتی هم با اصلاحات نداشت اما در این دوره آقایان همتی و مهرعلیزاده هر دو اصلاح طلب هستند. احتمال می دهم آقای همتی مورد حمایت قرار بگیرد تا پایان هفته این موضوع مشخص خواهد شد.

این وکیل داد گستری در خصوص آرایش جناح مقابل در انتخابات و احتمال کناره گیری رئیسی در این دوره گفت: آقای رئیسی اگر به این اطمینان برسد که رای نمی اورد حتما از انتخابات کنار خواهد رفت. آقای محسن رضایی در این انتخابات از آقای رئیسی بهتر است زیرا او ۸ سال فرمانده جنگ بوده و دکترای اقتصاد دارد اما آقای رئیسی نه تجربه مدیریت دارد و نه تحصیلات مرتبط و قابل مقایسه با آقای محسن رضایی نیست.

وی در خصوص احتمال حمایت اصلاح طلبان از همتی و وضعیت او در برابر اصولگرایان بیان کرد: اگر اصلاح طلبان به جمع بندی برسند و با همه نیرو وارد عرصه انتخابات شوند گمان می کنم که شانس بیشتری خواهند داشت و در صورت اجماع بر سر آقای همتی احتمال پیروزی می رود زیرا فضا با فضای سال ۹۲ خیلی متفاوت نیست.

علیزاده طباطبایی در خصوص اینکه آیا مردم نقش بسزایی در انتخابات از خود نشان می‌دهند یا خیر، گفت: مردم تابع تبلیغات و مناظره ها هستند، صداوسیما از شش ماه قبل به گونه ای تبلیغ می کند که مردم در انتخابات شرکت نکنند رسانه های بیگانه هم به همین صورت. کشاندن مردم پای صندوق رای کار سختی است ولی غیر ممکن نیست.

او در خصوص نظر محمد خاتمی در مورد مهرعلیزاده و همتی گفت: قطعا آقای خاتمی از جمع بندی نهاد اجماع ساز حمایت می‌کند و پیش بینی من این است که جمع بندی بر سر آقای همتی خواهد بود زیرا تجربه موفق تری دارد. آقای همتی در ثبت نام خود با حزب کارگزاران مشورتی نداشته و هنوز صحبتی با او صورت نگرفته است. حتی اگر نهاد اجماع ساز از آقای همتی حمایت نکند حزب کارگزاران از او حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13945

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com