جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش روغن به شرط خرید کالاهای دیگر!

01:22۰

بر اساس اعلام دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی، بنکداران به ازای خرید ۵۰ کارتن روغن، وادار به خرید یک تن برنج هندی می‌شوند.

به گزارش اسپات نیوز، قاسمعلی حسنی، از وضعیت توزیع روغن خوراکی به بازار توسط کارخانه‌ها و شرکت‌های پخش، گفت: علی‌رغم افزایش ۳۵ درصدی قیمت روغن، تغییری در فراوانی روغن در بازار مشاهده نمی‌شود و همچنان فروش کالای اجباری توسط شرکت‌های پخش به همراه روغن، ادامه دارد.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران، افزود: با وجود افزایش ۳۵ درصدی قیمت روغن خوراکی توزیع روغن به بنکداران نه تنها بهتر نشده، بلکه بدتر شده است.

حسنی با تاکید بر اینکه فروش اجباری کالا به همراه فروش روغن یکی از مشکلات چند ماه اخیر بنکداران است، گفت: شرکت‌های پخش مواد غذایی در کنار روغن کالاهای دیگر را نیز از قبیل تن ماهی، رب گوجه فرنگی به بنکداران تحمیل می‌کنند و به همین دلیل بسیاری از بنکداران از خرید روغن منصرف می‌شوند.

این مقام مسئول افزود: به عنوان مثال یک بنکدار به ازای خرید ۵۰ کارتن روغن خوراکی مجبور به خرید ۵۰۰ تا هزار کیلو برنج هندی می‌شود یا به ازای خرید ۱۰ کارتن روغن مجبور به خرید ۱۰ کارتن رب گوجه فرنگی یا ۱۰ کارتن تن ماهی و در مواردی هم مجبور به خرید مقادیر زیادی چای می‌شوند.

حسنی با بیان اینکه فروش اجباری کالا به همراه روغن از سوی شرکت‌های پخش صورت می‌گیرد، گفت: فروش کالای اجباری در کنار فروش روغن به بنکداران توسط هلدینگ‌های بزرگ مواد غذایی بیشتر است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13959

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com