جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

میم‌کوین‌ها، شوخی مجازی یا فراتر از آن؟

01:55۰

میم کوین‌ها از مد شدن یک شوخی مجازی آغاز می‌شود و فاقد پشتوانه فنی برای ارزها هستند. میم کوین بیشتر جنبه سرگرمی دارد و یک ایده طنز است که به یک رمزارز تبدیل می‌شود و اگر در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، می‌توان از آن به درآمد رسید.

صعود و نزول میم کوین هم فقط و فقط به توجه بازار وابسته است. به برهه‌هایی از زمان که در آن بیت کوین کمتر مورد توجه است و در مقابل، سایر کوین‌ها در کانون توجه قرار می‌گیرند، «آلت سیزن» گفته می‌شود. آلت سیزن امسال همراه بود با پرش قیمتی شدید کوین‌هایی با نماد سگ که قطعا دوج و شیبا پرچمدار آن بودند.

شیبا کوین رمزارزی ست مبتنی بر اتریوم. این ارز در تاریخ ۳۱ جولای ۲۰۲۰ بوجود آمد و از ابتدا تا نقطه اوج خود موفق به ثبت بازدهی یک میلیون درصدی شده است و سودی باورنکردنی به هلدر اول خود یعنی «ویتالیک بوترین» اهدا کرده است.

۲۳ اردیبهشت در بحبوحه کرونا در هند، یک موسسه تصمیم گرفت با استفاده از رمزارزها، کمک‌های مردمی در سراسر جهان را جذب خود کند تا به سیستم بهداشت و درمان کشور هند کمک کند. شخص ویتالیک بوترین که ۵۰.۵ درصد از توکن‌های شیبا متعلق به اوست، در همان روز معادل یک میلیارد دلار را به این موسسه اهدا کرد. این اقدام اگرچه ریشه خیرخواهانه داشت اما موجب ترس معامله‌گران شد تا شیبا کوین افت ۳۵ درصدی را تجربه کند. چهار روز بعد، یعنی در بیست و هفتم اردیبهشت، شخص خیّر ۹۰ درصد از توکن‌های خود را سوزاند و اعلام کرد که قصد دارد باقیمانده آن را در بلندمدت صرف امور خیریه کند.

شیبا کوین در روزهای اخیر مانند سایر رمزارزها دچار افت شده و اکنون در جایگاه سی و دوم رمزارزها از لحاظ مارکت‌کپ قرار دارد و مشخص نیست که آیا رشد این کوین را خواهیم دید یا خیر.

انتهای پیام

منبع
اکو ایران
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=14002

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com