جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

همتی بانک مرکزی

همتی از ریاست بانک مرکزی برکنار شد

07:003۰

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری از ریاست کل بانک مرکزی برکنار شد و حمید پورمحمدی به جای او ریاست بانک مرکزی را برعهده گرفت.

به گزارش اسپات نیوز، اخبار بانک مرکزی حاکی  که ریاست حمید پورمحمدی بر بانک مرکزی قطعی شده است و به زودی حکم او اعلام می‌شود.

این خبر در حالی منشتر شده است که رسانه‌ها خبرهای متناقضی درباره رئیس جدید بانک مرکزی منتشر کرده‌اند، باشگاه خبرنگاران جوان ازسید حمید پور محمدی، معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه به عنوان جانشین همتی نام برده است.

اما خبرگزاری فارس خبر داده است که اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی جایگزین همتی می‌شود. این خبر احتمالا بعد از آن منتشر شد کهامروز کمیجانی در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت شرکت کرده بود. بعد از آن بود که رسانه‌ها گفتند احتمالا کمیجانی رئیس بانک مرکزیاست.

کمیجانی اکنون قائم مقام بانک مرکزی است و همتی هم روز گذشته اعلام کرده بود در غیاب او مسئولیت کارها بر عهده کمیجانی است تا ریاستجدید انتخاب شود.

پیگیری‌های صورت گرفته از بانک مرکزی نشان می‌دهد حمید پورمحمدی، معاون پیشین نوبخت رئیس کل بانک مرکزی منصوب شده و باید منتظراعلام حکم او بود.

البته که هنوز منبع رسمی خبر ریاست پورمحمدی را تایید نکر‌ده به نظر میرسد که این منابع منتظر انتشار حکم رئیس جمهور درباره رئیس جدیدبانک مرکزی هستند.

برکناری همتی از ریاست بانک مرکزی پس از آن رخ داد که او به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت نام کرد و شب گذشته همدر گفتگوی کلاب هاوس اعلام کرد که روحانی می‌خواهد او را برکنار کند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=13995

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com